×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. augusts, 2015
Drukāt

Medijs: Vairāk nekā 40 organizācijās Baltijā ieplūdusi Kremļa fondu nauda (19)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka.

Krievijā vismaz desmit vides un cilvēktiesību NVO ir likvidējušās, daudzas citas ierobežojušas darbību, ceturtdien rakstīja žurnāls “Ir”.

Šogad maijā Krievija pieņēmusi likumu: daļa no ārzemju nevalstiskajām organizācijām ir Krievijai «nevēlamas» un par sadarbību ar tām iedzīvotājiem var draudēt pat pusgads cietumā. Kā noskaidrojis “Re: Baltic”, par “nevēlamām” atzīts Nacionālais attīstības fonds (ASV), Sorosa fonds, Freedom House, vairākas ukraiņu organizācijas.

Tajā pašā laikā Krievijas federālā aģentūra “Rossotrudņičevstvo” kopā ar fondiem “Russkij Mir”, “Fonds Tautiešu tiesību aizsardzībai ārzemēs” un “Gorčakova fonds publiskajai diplomātijai” dala miljoniem dolāru Kremļa atbalstītājiem ārzemēs it kā Krievijas tēla uzlabošanai, raksta “Ir”.

“Re: Baltica” noskaidrojis, ka visu četru organizāciju budžets ir apmēram 100 miljoni dolāru gadā, pārstāvniecības ir vairāk nekā 100 valstīs.
“Re:Baltica” konstatējusi vairāk nekā 40 organizācijas Baltijā, caur kurām ieplūdis vismaz pusotrs miljons eiro.

“Krievijas fondu atbalstītās organizācijas līdzinās ceļojošam cirkam, kas ierodas viena otras un starptautisko organizāciju pasākumos, radot iespaidu par plašu pilsoniskās sabiedrības atbalstu Kremļa politikai,” raksta žurnāls.

Latvijā finansējumu saņēmusi, piemēram, Tatjanas Ždanokas dibinātā Latvijas Cilvēktiesību komiteja. Aleksands Gapoņenko saņēmis Krievijas naudu caur Eiropas pētījumu centru, atklājusi “Re:Baltica”.

Igaunijā Kremļa nauda tikusi aktīvistam Maksim Revam, Juridiskās informācijas cilvēktiesību centram, Andrejam Zareņkovam, kurš vada organizācijas “Igaunija bez nacisma” un “Integrācijas medijgrupa”. Krievija finansējusi “Paldiski Raadio” un NVO “Altmedia”, kas veido interneta vietni Baltija.eu (latviski Baltnews.lv, lietuviski Baltnews.lt).

Lietuvā Tautiešu fonda nauda nonākusi pie politiķa Rafaela Muksinova, kurš dibinājis “Neatkarīgo cilvēktiesību centru”, pie Oksanas Beķerienes, kura dibinājusi “Lietuva bez nacisma” un vada arī “Pamattiesību izpētes un aizsardzības centru”.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. kremlis ekonomē !
  Vaukšķu bariņš izmaksā lētāk nekā moderns tanks.
  Tā nu šie te blēj.
  —————————–
  Kremlī berzē rokas – “tautas griba ” izpaužoties …
  —————————–
  Kas traucē “jevrejeni” aizvākt ? Nav trīs reizes jāmin …

 2. … Vai , neskatoties uz situaciju, tiesam, valsts drosibas institucijas un IEM iestades vel nedara savu darbu … pec jau esosas un noteiktas atbildibas !!!

  … Tada gadijuma, vai nav jamaina ministri, kuri ir atbildigi par valsts drosibu … jo nevar but, un nedrikst but, ka pretvalstiskas org spej iespaidot valsts politiku lidz limenim kad netiek izlietoti pastavosie, vai no jauna sastaditie un situacijai pielagotie jaunie kriminallikumi, kas nodrosinatu valsts autonomiju pec Satversme un Kriminallikuma,un tajos noteiktas atbildibas katram valsts atbildigam … ???!!!!

 3. Ой, не смешите. А самих этих «разоблачителей» разве не госдеп США напрямую финансирует?! О какой «объективной» информации в таком случае может идти речь?! Обыкновенная пропаганда, откровенная борьба с идеологическими конкурентами. Будь в деятельности названных организаций хоть малейшее нарушение, латвийская фемида не приминула бы их с радостью прикрыть. А нарушений то, как будто специально назло властям, нет.

 4. Ždanoka 2 reizes mēnesō ceļo uz Maskavu un piedalās Solovjova fašistiskos raidījumos, kur izteikti propogandē– mi jevreji ņedopusķim fašizm!!! Ždanoka pasaka pāris teikumus. Vai tamde”l jābrauc uz Maskavu. Vai LATVIJAS DROŠĪBAS POLICIJA REIZ PĀRBAUDĪS, KĀDUS MATERIĀLUS UZ ZIŅAS ŽDANOKA TUR SNIEDZ,jebšu vienreiz tos DP večus nomainīsim ar strādātgribošiem( izņemot Mežvietu)

 5. Viena pagale nedeg, hibrīdkarš nav sācies šorīt brokastlaikā, bet mūs Dieviņš nolicis tieši frontes līnijā …

 6. Un ar ko nodarbojas ES un NATO Valsts Latvijas drosibas institucijas ? Vai kremla cekistu teroristi,un parejas pretvalstiskas apvienibas ir jau likvidetas , un sie pretvalstiskie elementi ir jau nodoti tiesa ?
  Vai kremla cekistu politiska apvieniba SC / Vienota Launuma Imperija & GKR & Bela Russ par saviem noziegumiem ari ir tiesa nodoto saraksta ?

 7. Jā, rašistu tīkls ir izveidots.

 8. mēs to Kremli izputināsim..

 9. lasijām lasijām to pasutijuma naida rakstu Atbildēt

  pētijums ir ļoti skaļi teikts. nav jau pētitas un skaititas konkrētas naudas summas, bet cipari izzīsti no pirksta jo “pētijuma” autoriem likās ka tā tam jābut. turklāt paši atzīst ka viss ir pilnigi legāli un likumīgi.
  tikai pasutijums naida kurināšanai jāpilda, tad nu cenšas kā vien spēj

  • Naidu Latvijaa kurina shitaa sieviete, ne jau latvieshi. Vai vinja pet nebrauca apciemot Krimu, peec taas okupaacijas? Krim nash!?

   • re pats netieši atzīsti ka raksts ir naida kurināšanai Atbildēt

    jo pat bilda pie raksta piemeklēta lai iaraisitu tūdaliņu āriešos maximāli negatīvas emocijas

  • Vai Jums, ka iespejamajam – ai ,kremla cekistu propagandas un dezinformacijas izplatitajam-ai ,ari atlec kads rublitis par savu darbinu,vai ari darbojaties savas politiskas parliecibas iespaida.
   Jebkura gadijuma gadijuma tas ir riskanti.

 10. ŅEMIET PARAUGU NO tAŅAS kā papildināt plāno budžeta maciņu.

 11. Un cik interesanti ir “ieplūdis” LA vīriem par to, lai Ždanokas un citu darboņu bildes regulāri parādītos LA pirmajās lappusēs? X-stundā tiem taču jābūt atpazīstamiem, lai tos nesajauktu ar kādu pēteri vai jāni.

 12. Kā var sacensties Atbildēt

  ar tādu konkurenci? Kurš no rietumiem gatavs atbalstīt baltiešu pretkremliskos pasākumus ar līdzīgām finansēm? Mums ir vajadzīgi līdzekłi, nauda ar kuru atspēkot un pārvarēt šis kaitnieciskās organizācijas!

Draugiem Facebook Twitter Google+