Ekonomika
Bizness

“Mediju namu” iegādājies Lemberga dēla svainis 2

Foto-LETA

Laikraksta “Neatkarīgā” un vairāku žurnālu izdevēja SIA “Mediju nams” jaunais īpašnieks Nauris Kāpostiņš ir Anrija Lemberga sievas brālis, 5.jūnijā vēstīja LTV raidījums “De facto”.

Kāpostiņš izdevniecību nopirka no SIA “MN mediji,” kuras dibinātāji bija ilggadējie koncerna žurnālisti Armands Puče un Uldis Dreiblats, kā arī kādreizējā “Preses nama” viceprezidente Lilita Seimuškāne. Kāpostiņš pavasarī izteicis “MN mediji” dalībniekiem piedāvājumu iegādāties izdevniecību, kas arī pieņemts.

“Finansiālais modelis, kāds eksistēja uzņēmumā šos 6,5 gadus, priekš mums bija par smagu. Un tai pašā laikā mēs bijām tik ļoti emocionāli saauguši ar darbiniekiem un uzņēmumu, ka mēs arī sapratām, ka mēs paši diez vai spēsim izdarīt tās labākās izvēles attiecībā uz kaut kādām optimizācijām vai arī uz ieguldījumiem,” skaidrojusi Seimuškāne.

“Piedāvājums bija abpusēji izdevīgs pusēm. Pie konkrētiem cipariem mēs nonācām sarunu gaitā, bet tā ir konfidenciāla informācija, kuru es nevēlētos izpaust, jo darījuma partneri tā lēmām. Un pie tā mēs arī pieturēsimies,” teicis Kāpostiņš.

Taujāts, kāpēc nolēmis pievērsties mediju biznesam, Kāpostiņš sacījis: “Tas jau viss ir procesa gaitā, nevajag to uztvert tikai kā mediju. Tas ir arī biznesa projekts, kuram apakšā ir arī skaitļi, cipari, matemātika un rādītāji, kurus var uzlabot.”

Uzlabot rādītājus Kāpostiņš plānojot ar jauniem produktiem digitālajā vidē, bet no zaudējumus nesošās avīzes izdošanas viņš negrasās atteikties: “Ir ļoti liels darba lauks, kur attīstīties, un tieši digitālajā vidē. Protams, atstājot drukāto mediju kā sabiedriski svarīgu viedokļu paušanas platformu.”

Kāpostiņš uzsvēris, ka viņa saistībai ar Lembergu ģimeni darījumā nav bijusi nekāda nozīme. Viņš stāstījis, ka “Mediju namu” pircis par savu naudu, savā vārdā un nevienu citu darījumā nepārstāv. Savukārt Aivars Lembergs paziņojis, ka Kāpostiņu nepazīst: “Kāzās biju, bet nepazīstu.”

LA.lv