×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. jūlijs, 2014
Drukāt

Medikamentu droši pirkumi internetā

Logo_Zales

Vēl līdz rudenim Eiropā spēkā stāsies regula, kas palīdzēs atšķirt drošas interneta aptie­kas no viltotu zāļu tirgotājiem.

Latvijā zāļu izplatīšanu internetā kontrolē valdības noteikumi. Tajos norādīts, ka mūsu valstī ar interneta starpniecību ir atļauta tikai reģistrētu bezrecepšu zāļu izplatīšana un to drīkst darīt aptiekas, kuru licencē ir norādīts šāds speciālās darbības veids. Nedrīkst izplatīt Latvijā nereģistrētus preparātus, taču internets robežas nepazīst, un nereti nopērkamu zāļu sastāvā labākajā gadījumā bijis tikai cukurs un krīts.

Eiropas Komisijas pieņemtajā viltoto zāļu direktīvas īstenošanas regulā norādīts, kā jāizskatās vienotam interneta aptieku logotipam un kādām tehniskajām prasībām tam jāatbilst, lai varētu pārbaudīt tā autentiskumu. Pēc tam, kad regula līdz rudens sākumam būs stājusies spēkā, Eiropas Savienības dalībvalstīm gada laikā jāsagatavojas tās piemērošanai.

Interneta aptiekas logotipā tīmekļa vietnes sākumlapā jābūt redzamam tās ES valsts karogam, kur ir reģistrēta attiecīgā interneta aptieka. Tekstam jābūt pārtulkotam šīs valsts oficiālajā valodā.

Kad regula būs ieviesta, vietnē, kurā vēlēsies iegādāties zāles, vispirms būs jāatrod šis logotips un jānoklikšķina uz tā, lai nonāktu valstī regulējošās iestādes (Latvijā tā ir Veselības inspekcija) tīmekļa vietnē, kur jābūt uzskaitītām visām aptiekām, kas likumīgi darbojas internetā, un citiem likumīgi atzītiem zāļu mazumtirgotājiem. Tādējādi varēs noskaidrot, vai interesējošā aptieka sarakstā ir iekļauta, un tikai pēc tam sākt iepirkšanos. Ja aptiekas sarakstā nebūs, no regulējošās iestādes tīmekļa vietnes saraksta jāizvēlas likumīgs zāļu mazumtirgotājs.

Par veselību atbildīgais Eiropas Komisijas loceklis Tonio Borgs pamato, kāpēc interneta aptiekām izveidots vienots logotips: – Patērētājiem, kuri zāles iegādājas internetā, jāzina, ka šie preparāti var būt viltoti, ja vien tos nepārdod likumīgs zāļu piegādātājs. Savukārt viltotas zāles var neiedarboties, būt kaitīgas vai pat nāvējošas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+