Praktiski
Rokdarbi

Mediķe Ingrīda Ķimene no Tukuma sarīko rokdarbu izstādi “Mans dvēseles pieskāriens”0

Foto-Kristīne Ozola

Gada nogalē Tukuma Audēju darbnīcā skatāma ilggadējās TLMS „Durbe” dalībnieces Ingrīdas Ķimenes rokdarbu izstāde „Mans dvēseles pieskāriens”. Izstādes autorei ir mediķa izglītība, taču viņas dvēseles piepildījums ir rokdarbi un dzijas krāsošana ar augu valsts krasām.

Ingrīdai ir mediķa izglītība – strādā par anestēzijas māsu Tukuma slimnīcā. Kā Inga pati izsakās, viņas dvēseles prieks un lielākās aizraušanās ir aušana, adīšana un citi rokdarbi, arī grāmatu lasīšana, ceļošana un teātra izrāžu apmeklēšana.
Ingrīdas vecmāmiņa bijusi profesionāla audēja, arī mamma bijusi čakla rokdarbniece, taču adīt, tamborēt un aust Ingrīda iemācījusies pati. Aust sākusi 1986. gadā aušanas pulciņā pie skolotājas Dzidras Ercas, TLMS „Durbe” dalībniece jau ir vairāk nekā 30 gadus.

Ingrīdai patīk izmantot dabīgi krāsotas dzijas, ko pati arī pieprot, izmantojot visu, kas aug dabā un pašas dārzā. Patīk eksperimentēt ar dažādiem krāsu salikumiem gan audumos, gan adītā vai tamborētā apģērbā, sākot no mierīgiem dabas toņiem un beidzot ar viskošākajām krāsām, saliekot tās vienā darinājumā, reizēm papildinot ar kādu spožu un spīdīgu efektdzīpariņu. Savu veikumu regulāri izrāda ne tikai vietējās, bet arī valsts mēroga izstādēs. Viņas aušanas prasmes apliecinājums ir arī pašas darinātais tautastērps.

Izstādē „Mans dvēseles pieskāriens” skatāms Ingrīdas veikums daudzu gadu garumā – ekstravaganti tamborētas un adītas kleitas un kostīmi, šalles un apmetņi, segas, galdauti, dvielīši un pat pašas austs mētelis, arī mezgloti darbi. Apmeklētāji izstādē var apskatīt autores krāsotās dzija, kas toni ieguvušas no sīpolu mizām, pieneņu ziediem, bērza lapām un citiem augiem.

Izstāde skatāma līdz 2018. gada 6. janvārim.

LA.lv