×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
26. novembris, 2013
Drukāt

Mediķi aicina pieminēt bojāgājušos glābējus

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Evanģēliski luteriskās baznīcas Mirušo piemiņas diena jeb Mūžības svētdiena.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienests izsaka visdziļāko līdzjūtību visu 21.novembra traģēdijā Zolitūdē bojāgājušo ģimenēm un aicina aicina visus Latvijas iedzīvotājus trešdien, 27.novembrī, kad notiks atvadu ceremonija no traģēdijā bojāgājušajiem VUGD ugunsdzēsējiem glābējiem, aizdegt svecīti šo varonīgu vīru piemiņai, teikts NMP izplatītajā paziņojumā.

“Patiesā cieņā noliecam galvu varonīgo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsēju glābēju priekšā, kuri riskējot ar savām dzīvībām, gāja bojā un tika ievainoti, glābjot zem lielveikala drupām cietušos,” uzsver NMP mediķi.

Kā stāsta traģēdijas vietā esošie NMP dienesta brigāžu mediķi, otrais nogruvums, ko viņi redzēja savām acīm, arī daudz pieredzējušajiem mediķiem bija milzīgs šoks. Vēl pirms mirkļa mediķi kopā plecu pie pleca darbojās ar šiem glābējiem, lai palīdzētu smagi cietušajiem, bet jau pēc brīža, pēc otrā nogruvuma mediķiem bija jācīnās par pašu glābēju dzīvībām.

NMP dienesta mediķi aicina visus Latvijas iedzīvotājus trešdien, 27.novembrī, kad notiks atvadu ceremonija no traģēdijā bojāgājušajiem VUGD ugunsdzēsējiem glābējiem – aizdegsim svecīti šo varonīgu vīru piemiņai: “Pieminēsim viņus savās domās un saglabāsim atmiņās, lai tās mūs vieno, stiprina un stāsta arī mūsu bērniem par cilvēka drosmi, varonību un pašaizliedzību!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+