Mobilā versija
-2.7°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
15. maijs, 2015
Drukāt

Mediķi aicina Rīgas maratona dalībniekus izvērtēt savu gatavību skrējienam

maratons4

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina “Lattelecom” Rīgas maratona dalībniekus nopietni izvērtēt savas spējas, spēkus un veselību iecerētās distances veikšanai, informēja NMPD pārstāve.

Viņa norādīja – ja pēdējā laikā bijusi kāda saslimšana, trauma un organisms, iespējams, vēl nav pienācīgi atguvies, vēl pirms maratona jākonsultējas ar ārstu par dalību maratonā.

“Skriešanas laikā sajūtot diskomfortu, nekavējoties jāpārtrauc skriešanu un jāvēršas pie mediķiem pēc palīdzības. Ja trases malā esoši veselības uzraugi iesaka pārtraukt skriešanu, jāklausa ieteikumam un jādodas malā,” pauda Bukša.

Kopumā maratona laikā uz vietas dežurēs sešas NMPD brigādes, medicīnisko palīdzību varēs saņemt arī NMPD mediķu teltī un pirmās palīdzības posteņos. Papildus tam trasē dosies brīvprātīgie – topošie ārsti, kuri vēros skrējējus, lai savlaicīgi pamanītu tos, kam, iespējams, nepieciešama atpūta un atveldzēšanās vai mediķu palīdzība.

Savukārt Rīgas maratona vadītājs Aigars Nords pastāstīja, ka katram dalībniekam izsniegtās numura zīmes otrā pusē ir vēlams norādīt gan savus personas datus, gan arī ziņas par veselības stāvokli, kas varētu būt noderīgas mediķiem gadījumā, ja būs nepieciešams sniegt medicīnisko palīdzību.’

“Šādu anketu numura otrā pusē ieviesām pirms dažiem gadiem, un tā jau līdz šim sevi ir attaisnojusi,” sacīja Nords.

Jau ziņots, ka 17.maijā norisināsies 25.Rīgas maratons, kur dažādās distancēs plāno skriet vairāk nekā 30 000 dalībnieku.

Pievienot komentāru

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+