×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
4. jūlijs, 2016
Drukāt

Mediķi ar helikopteru steidz glābt koka šķilas caururbtu vīrieti

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Aizvadītajā nedēļā, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Asinsvadu ķirurģijas nodaļas vadītājs Vitālijs Zvirgzdiņš ar Nacionālo bruņoto spēku helikopteru devās uz Madonas slimnīcu, lai sniegtu palīdzību kādam 28 gadus vecam vīrietim, kurš bija guvis smagu traumu darbavietā, informēja slimnīcā.

Cietušais veicis zāģēšanas darbus gaterī, līdz kādā brīdī no zāģmateriāla atdalījies gandrīz metru garš un 3,5 centimetrus plats koka šķilas gabals un caururbis vīrieti cirkšņa rajonā. Pēc smagās traumas cietušais nogādāts Madonas slimnīcā. Veicot pacienta apskati, slimnīcas Ķirurģijas nodaļas vadītājs Ivars Pudāns pieņēma operatīvu lēmumu vērsties pēc palīdzības pie kolēģiem no Rīgas.

“Pēc 40 minūšu lidojuma ar helikopteru jau biju Madonas slimnīcā un vēl pēc pusstundas veicām griezienu, šādos gadījumos dārga ir katra minūte. Koks, kas, traumējis pacientu, bija sadragājis muskuļaudus un pārrāvis artēriju. Cietušo vīrieti no smagām komplikācijām glāba tikai tas, ka priekšmets bija iedūries tieši šajā vietā jo, ja tas notiktu nedaudz augstāk vai zemāk sekas varētu būt daudz smagākas”, pastāstīja Zvirgzdiņš.

“Pašlaik pacients jūtas apmierinoši un viņa veselībai briesmas vairs nedraud, domāju, ka pēc dažām dienām varēsim pacientu izrakstīt no slimnīcas un viņš turpinās atveseļošanos mājas apstākļos. Nākamajā dienā pēc operācijas pacients jau varēja pats pārvietoties, tā ka nekādu jūtamu paliekošu seku trauma nebūs atstājusi un pēc atveseļošanās pacients varēs atgriezties darbā”, pastāstīja Pudāns.

Mediķi vēlreiz atgādina – ja kaut kas ir traumējis ķermeni, nekādā gadījumā nedrīkst pašrocīgi iedūrušos priekšmetus kustināt un mēģināt izvilkt jo tā cietušā stāvokli var padarīt tikai sliktāku. Obligāti pēc iespējas ātrāk ir jāvēršas pēc palīdzības pie mediķiem, kuri tālāk izlems kā rīkoties un sniegs nepieciešamo palīdzību. Tāpat mediķi aicina, lai pasargātu sevi un citus no traumām strādājot ar dažādu veida tehniku, ir rūpīgi jāievēro darba drošība un vienmēr jālieto paredzētie aizsarglīdzekļi, ja noticis negadījums steigšus jāsazinās ar mediķiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+