×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
16. janvāris, 2015
Drukāt

Mediķi ātrāk atradīs nelaimē nonākušos

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Tagad viedtālruņu lietotājiem Latvijā pieejama bezmaksas mobilā aplikācija “HealthPoint”, kas palīdzēs ātrās palīdzības mediķiem noteikt zvanītāja atrašanās vietu.

Vienlaikus ar zvanu uz ārkārtas tālruni 113 dispečeri saņems arī ziņas par zvanītāja atrašanās vietu (GPS koordinātas), kā arī personas datus – vārdu, uzvārdu, personas kodu, ja vien tālruņa īpašnieks iepriekš tos būs ievadījis aplikācijas profila sadaļā. Uz elektronisko izsaukuma karti automātiski pārsūtītie dati dispečeram var palīdzēt sarežģītās situācijās, piemēram, ja nelaimē nonākušais atrodas mazapdzīvotā vai nepazīstamā vietā.

Jaunā aplikācija tālruņa lietotājiem atvieglos saziņu ar mediķiem arī ikdienā, piemēram, piedāvājot veikt zvanu savam ģimenes ārstam vai uz Nacionālā veselības dienesta ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni. Tās izstrādātāji sola, ka drīzumā aplikācija dos iespēju arī pierakstīties uz konsultāciju pie speciālistiem, saņemt norādes par pirmās palīdzības sniegšanu dzīvībai kritiskās situācijās, kā arī kartē atrast tuvāko ārstniecības iestādi. Iespējams, ka ar laiku to varēs izmantot saziņai arī ar citiem operatīvajiem 
dienestiem.

Aplikācijas lejuplādei un izmantošanai der tikai viedtālrunis, turklāt tajā jābūt kādai no ierīcēm, kurās darbojas operētājsistēma iOS 7.0, Android 1.6 vai jaunākas to versijas. Ierīcē arī jābūt iespējotam GPS pakalpojumam vai funkcijai “Mana atrašanās vieta”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+