Latvijā
Sabiedrība

Mediķi ceļ trauksmi par labdarības fonda, iespējams, negodprātīgu rīcību 16


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock

Atsevišķi labdarības fondi, kas vāc ziedojumus bērnu ārstēšanai ārvalstīs, neatklāj, ka šiem bērniem var palīdzēt tepat Latvijā un turklāt bez maksas. Trauksmi par šādu situāciju sākuši celt mediķi, piektdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas sešos”.

Aizdomas par negodprātīgu rīcību krīt uz labdarības fondu “Ticība.cerība.mīlestība”. Bērnu klīniskās universitātes slimnīca (BKUS) konkrētajam labdarības fondam uzmanību pievērsusi pēc atsevišķu ziedotāju aicinājuma pārbaudīt fonda līdzekļu vākšanas patiesumu. Secināts, ka daļa no bērniem, kam minētais fonds vāc naudu ārstēšanai ārvalstīs, nekad nav bijuši BKUS pacienti. Līdz ar to nav bijis ārstu konsīlija lēmums, ka konkrētajam bērnam ārstēšanās iespējas Latvijā ir izsmeltas.

Arī Latvijas Mikroķirurģijas centra speciālisti ir neizpratnē par sabiedrības maldināšanu. Šis labdarības fonds šobrīd interneta portālos ir izplatījis reklāmrakstus ar aicinājumu vākt līdzekļus piecus mēnešus vecam puisēnam, kuram vajadzīga ārstēšana ārzemēs iedzimtas rokas deformācijas dēļ. Taču puisēnam var palīdzēt tepat uz vietas, turklāt operāciju simtprocentīgi apmaksā valsts. “Man nav nekādu pretenziju, ka šie fondi darbojas un vāc naudu, bet, manā skatījumā, tad tādiem pacientiem, kuriem Latvijā nevar palīdzēt. Man, redzot to, liekas, ka kārtējo reizi Latvijas medicīna tiek nolikta – nē, jūs to nevarat, bet var Krievija, Sanktpēterburga. Bet tā ir absolūta nepatiesība,” sašutis ir plastikas ķirurgs Dzintars Ozols.

Izbrīnu radot arī tas, kāpēc līdzekļi tiek vākti tieši šobrīd. Šādos gadījumos par operāciju esot jāsāk domāt vien bērnam sasniedzot divu gadu vecumu.

LA.lv