Latvijā
Sabiedrība

Mediķi: Finanšu ministre melo 16

Foto LETA

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pārmet finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS) melus, ka viņa pagājušajā piektdienā notikušajā protesta akcijā vēlējusies runāt ar mediķiem, tomēr protestētāji nekādus jautājumus neesot uzdevuši, liecina finanšu ministrei nosūtītā arodbiedrības vēstule.

Arodbiedrība citē portālā “Delfi.lv” publicēto Reiznieces-Ozolas komentāru, kurā viņa norāda, ka bijusi pārsteigta, ka protesta akcijas dalībnieki neizrādījuši aktīvu iniciatīvu “parunāties nedz ar mani, nedz ar veselības ministri, jo mēs tieši divatā bijām sagatavojušās, ka iziesim, parunāsim un atbildēsim uz jautājumiem, ja tādi ir”. “”Tas atgādināja vairāk tādu akciju, kuras mērķis ir pievērst uzmanību. Jautājumi pat netika uzdoti,” uzsvēra ministre, piebilstot, ka ar veselības ministri apstājušās pie piketētājiem, gaidot jautājumus”.

Arodbiedrība gan uzskata, ka finanšu ministre ir melojusi par šo notikumu.

Vēstulē teikts, ka cilvēki, kuri piedalījās protesta akcijā, kopā ar “Zaļo nāvi” vēlējās pievērst uzmanību faktam, ka “jūsu portfelī ir kārtējais valsts izmērdēšanas budžets”. Arodbiedrība atzīmē, ka ar šādu budžeta projektu tiek ignorēti starptautisko organizāciju ieteikumi, kā arī valdība 2014.gadā rakstiski apsolīja 2017.gadā veselības aprūpei piešķirt 368 miljonus eiro, bet nākamgad papildinājums plānots vien 67 miljonu eiro apmērā. Tāpat tiek norādīts, ka Latvijā ik gadu, laikā nesaņemot medicīnisko palīdzību, mirst 6500 cilvēku, kā arī tiek uzsvērts tas, ka, ja valdībai būtu politiskā griba, veselības aprūpei jau šogad varētu atvēlēt krietni vairāk naudas.

Galerijas nosaukums

Arodbiedrība finanšu ministrei vēstulē jautā, “ko pēc tā visa jums uz ielas steigā pajautāt? Vai to, kur palikusi jūsu sirdsapziņa?”.

Vienlaikus vēstulē tiek norādīts, ka kārtību uzraugošās institūcijas pirms akcijas protestētājus brīdinājušas, ka ir stingri aizliegts kavēt iekļūšanu un izkļūšanu no Finanšu ministrijas, līdz ar to jebkurš “mēģinājums jūtami aizkavēt jūsu svītas straujo gājienu varēja beigties ar aizturēšanu”, piebilstot, ka ministrei par sarunas sākšanu ar protestētājiem nekas nebūtu draudējis.

Arodbiedrība arī min, ka protestētāji vēl cerēja, ka ministre apsolīs visdrīzākajā laikā sēsties ar viņiem pie sarunu galda, lai kopīgi labotu budžetā pieļautās kļūdas. Tāpat tiek norādīts, ka akcijas tēls “Zaļā nāve” ar ministri vēlējies parunāt, tomēr Reizniece-Ozola nav vēlējusies parunāt nedz ar viņu, nedz kādu citu.

Saistītie raksti

“Vēlreiz skatoties notiekošo uz ekrāna, jūsu meli par to, ka apstājusies nesekmīgi meklējāt, ar kuru no protestētājiem parunāt, izklausās traģikomiski. Tomēr nav ļaunuma bez labuma: tagad mēs visi zinām, kādus pārsteigumus var gaidīt no Latvijas Republikas finanšu ministres,” teikts vēstulē.

Jau vēstīts, ka LVSADA piektdien pie Finanšu ministrijas rīkoja protesta akciju “Zaļās nāves paklājs”, kurā piedalījās aptuveni 60 cilvēku.

Akcija tika rīkota laikā, kad finanšu ministre uz Saeimu svinīgi nesa nākamā gada budžeta portfeli. Akcijas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību tam, ka valdības sagatavotais nākamā gada budžeta projekts neatbilst starptautisko organizāciju ieteikumiem par neatliekamu un būtisku veselības aprūpes pieejamības uzlabošanu Latvijā.

LA.lv