×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2016
Drukāt

Mediķi: Finanšu ministre melo (5)

Foto LETAFoto LETA

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pārmet finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS) melus, ka viņa pagājušajā piektdienā notikušajā protesta akcijā vēlējusies runāt ar mediķiem, tomēr protestētāji nekādus jautājumus neesot uzdevuši, liecina finanšu ministrei nosūtītā arodbiedrības vēstule.

Arodbiedrība citē portālā “Delfi.lv” publicēto Reiznieces-Ozolas komentāru, kurā viņa norāda, ka bijusi pārsteigta, ka protesta akcijas dalībnieki neizrādījuši aktīvu iniciatīvu “parunāties nedz ar mani, nedz ar veselības ministri, jo mēs tieši divatā bijām sagatavojušās, ka iziesim, parunāsim un atbildēsim uz jautājumiem, ja tādi ir”. “”Tas atgādināja vairāk tādu akciju, kuras mērķis ir pievērst uzmanību. Jautājumi pat netika uzdoti,” uzsvēra ministre, piebilstot, ka ar veselības ministri apstājušās pie piketētājiem, gaidot jautājumus”.

Arodbiedrība gan uzskata, ka finanšu ministre ir melojusi par šo notikumu.

Vēstulē teikts, ka cilvēki, kuri piedalījās protesta akcijā, kopā ar “Zaļo nāvi” vēlējās pievērst uzmanību faktam, ka “jūsu portfelī ir kārtējais valsts izmērdēšanas budžets”. Arodbiedrība atzīmē, ka ar šādu budžeta projektu tiek ignorēti starptautisko organizāciju ieteikumi, kā arī valdība 2014.gadā rakstiski apsolīja 2017.gadā veselības aprūpei piešķirt 368 miljonus eiro, bet nākamgad papildinājums plānots vien 67 miljonu eiro apmērā. Tāpat tiek norādīts, ka Latvijā ik gadu, laikā nesaņemot medicīnisko palīdzību, mirst 6500 cilvēku, kā arī tiek uzsvērts tas, ka, ja valdībai būtu politiskā griba, veselības aprūpei jau šogad varētu atvēlēt krietni vairāk naudas.

Arodbiedrība finanšu ministrei vēstulē jautā, “ko pēc tā visa jums uz ielas steigā pajautāt? Vai to, kur palikusi jūsu sirdsapziņa?”.

Vienlaikus vēstulē tiek norādīts, ka kārtību uzraugošās institūcijas pirms akcijas protestētājus brīdinājušas, ka ir stingri aizliegts kavēt iekļūšanu un izkļūšanu no Finanšu ministrijas, līdz ar to jebkurš “mēģinājums jūtami aizkavēt jūsu svītas straujo gājienu varēja beigties ar aizturēšanu”, piebilstot, ka ministrei par sarunas sākšanu ar protestētājiem nekas nebūtu draudējis.

Arodbiedrība arī min, ka protestētāji vēl cerēja, ka ministre apsolīs visdrīzākajā laikā sēsties ar viņiem pie sarunu galda, lai kopīgi labotu budžetā pieļautās kļūdas. Tāpat tiek norādīts, ka akcijas tēls “Zaļā nāve” ar ministri vēlējies parunāt, tomēr Reizniece-Ozola nav vēlējusies parunāt nedz ar viņu, nedz kādu citu.

“Vēlreiz skatoties notiekošo uz ekrāna, jūsu meli par to, ka apstājusies nesekmīgi meklējāt, ar kuru no protestētājiem parunāt, izklausās traģikomiski. Tomēr nav ļaunuma bez labuma: tagad mēs visi zinām, kādus pārsteigumus var gaidīt no Latvijas Republikas finanšu ministres,” teikts vēstulē.

Jau vēstīts, ka LVSADA piektdien pie Finanšu ministrijas rīkoja protesta akciju “Zaļās nāves paklājs”, kurā piedalījās aptuveni 60 cilvēku.

Akcija tika rīkota laikā, kad finanšu ministre uz Saeimu svinīgi nesa nākamā gada budžeta portfeli. Akcijas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību tam, ka valdības sagatavotais nākamā gada budžeta projekts neatbilst starptautisko organizāciju ieteikumiem par neatliekamu un būtisku veselības aprūpes pieejamības uzlabošanu Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Pajautājiet taču labklājības ministrei! Abas bija kopā.Viņa pateiks,kā bija,jo nekad nemelo!

  2. meloja kā sesks?

  3. neesat pareizi sapratuši ! Atbildēt

    Šamējā spēlēja šahu – tas bija māņu gājiens.

  4. Lasot un satoties visu valstsviru izdaribas ,prata nak anekdote.Vecitis novieto vecu ziguli pie Saima ekas.Izskrien apsargs.Vecais,vai tu traks.Atrak kraties prom.Kas par lietu delin,vai te var nozagt/.Aklis esi vai ,te Saima.Kas tie tadi.Vecais,nu saproti ministri un citi likumu pienemeji.Vai paldies delin,vai paldies,ka bridinaji.Te tisam nozags.

  5. viņai tāds darbs-melot. ja neprastu labi melot tad nebutu ministre

Draugiem Facebook Twitter Google+