×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. maijs, 2013
Drukāt

Mediķi karstajā laikā aicina neaizmirst par bērniem

LETALETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aicina vecākus karstajā laikā nepiemirst par saviem bērniem un viņu drošību, kā arī īpaši mudina piesargāties gados vecākus cilvēkus.

Kā aģentūru LETA informēja NMPD pārstāve Inga Vītola, visbiežāk cilvēki karstā laika dēļ cieš tad, ja organisms nespēj atdzist un kompensēt karstuma radīto ietekmi. Īpaši jāpiesargās tad, ja karstums pārsniedz 25 līdz 30 grādus pēc Celsija. Viņa atgādina, ka karstums visintensīvākais ir laikā no plkst.11 līdz 15, un mudina šajās dienas stundās neuzturēties atklātā saulē.

Īpaši bīstama atrašanās saulē ir maziem bērniem – viņiem ieteicams uzturēties ēnā vai vēsās iekštelpās. “Raugieties, lai bērns regulāri padzertos. Nekādā gadījumā neatstājiet bērnus vienus pašus mašīnā. Uzmaniet, lai bērns nepārkarstu guļot. Atcerieties, ka mazuļa ratiņi vai stāvošas, nevēdinātas mašīnas salons var pārvērsties par “siltumnīcu” un bērns pārkarsis var iet bojā. Bērns var pārkarst arī, guļot smacīgās un karstās iekštelpās,” uzsver un mudina mediķi.

Lielam riskam karstajās dienās ir pakļauti arī gados vecāki cilvēki, kā arī slimnieki, kuri ir piesaistīti pie gultas un ikdienā ir spiesti paļauties uz apkārtējo palīdzību, cilvēki, kuri slimo ar hroniskām slimībām, īpaši ar elpceļu vai sirds slimībām, garīgās veselības traucējumiem, kā arī cilvēki, kuri lieto noteiktus medikamentus, un fiziski aktīvie iedzīvotāji – sportisti, smagu fizisku darbu strādājošie.

Uzturoties ārā karstā laikā, speciālisti iesaka vilkt cepuri un gaišas, vieglas, elpojošas drēbes, ieteicams, no kokvilnas auduma, uz ielām turēties vairāk ēnas pusē un paņemt līdzi pietiekamu daudzumu ūdens. Tāpat mediķi mudina lietot saules aizsargkrēmus, lai neapdegtu.

Ja pēc uzturēšanās saulē tomēr rodas veselības problēmas, NMPD iesaka konsultēties ar ģimenes ārstu vai ārpus ģimenes ārstu darba laika zvanīt uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, kas darbojas darba dienās no plkst.17 līdz 8 no rīta, bet brīvdienās un svētku dienās – visu diennakti. Ja parādās ķermeņa trīcēšana, drebuļi, augsta temperatūra, slikta dūša ar vemšanu, apziņas traucējumi, krampji, samaņas zudums, speciālisti aicina nekavējoties izsaukt ātro palīdzību, zvanot uz tālruni 113.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+