×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. aprīlis, 2016
Drukāt

Mediķi lems par neuzticības izteikšanu premjeram (4)

Foto LETAFoto LETA

Ņemot vērā, ka šodien apstiprinātajā valdības rīcības plānā nav paredzēts konkrēts finansējuma pieaugums no Iekšzemes kopprodukta (IKP) veselības aprūpes budžetam, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) sasauks ārkārtas padomes sēdi, kurā lems par neuzticības izteikšanu premjerministram Mārim Kučinskim (ZZS).

Kā pastāstīja arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris, neuzticības izteikšana ir nopietns lēmums un tas vispirms ir jāapstiprina arodbiedrības padomē. Šāda sēde varētu tikt sasaukta tuvākajā laikā.

Tāpat Keris pauda, ka arodbiedrība pēc padomes sēdes aicinās Saeimu izlabot “pieļauto kļūdu un tad paskatīsimies, ko Saeima atbildēs”.

Kā ziņots, Ministru kabinets šodien akceptēja valdības rīcības plānu un tā pielikumu par prioritārajiem uzdevumiem tautsaimniecības attīstībai.

Jau ziņots, ka mediķu arodbiedrība pirmdien pieņēma lēmumu valdībai izvirzīt kompromisa variantu par finansējuma palielināšanu veselības nozarei. Kompromisa variants paredzēja, ka nozares finansējums nākamgad sasniedz 3,2% no IKP, bet 2018.gadā – 3,5% no IKP.

Iepriekšējais variants, kas 10.martā tika apstiprināts Veselības aprūpes nozares apakšnozares sēdē, paredzēja, ka 2018.gadā finansējumam veselības aprūpei vajadzētu būt 4,3% no IKP. Kā jau iepriekš norādīja LVSADA, šogad finansējums veselība aprūpei ir 3% no IKP.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Kā būtu iespējams izteikt neuzticību mediķiem?!

 2. Nebūtu loģiski spriest par nozares ministru? Absurda teātris!

 3. Un kas tad būs, kad izteiks neuzticību? Kas no tā mainīsies? Ja līdzekļu nav, tad viņu nav. Vai tad grib, lai taisa vēl lielākus kredītus? Es esmu pret, jau tā maniem bērnu bērniem būs jāmaksā par to ko neesam nopelnījuši, bet esam apēduši.

  • Tieši tā! Pārmaiņas sistēmā neviens negrib, bet līdzekļu vairāk nav un nebūs.
   Vai kāds aizdomāsies par miljoniem nepārtraukti iegādātās aparatūras izlietot lietderīgi?!
   Vai tās beigs iegādāties, ja cilvēki pie to izmantošanas netiek??! Vai dakteri beigs žēloties par algām?1 Vai vecie atkāpsies ar godu un dosies pelnītā atpūtā, lai jaunajiem ir rezidentūras vietas?!
   Vai dakteri beigs lobēt zāļu ražotājus milzu apmērā un saņemt no tiem “pateicības”. ?? VAI VALSTS BEIGS SKOLOT DAKTERUS PAR NODOKĻU MAKSĀTĀJU NAUDU, BEZ PIENĀKUMA VIŅIEM VISMAZ 6 GADUS NOSTRĀDĀT LATVIJĀ?
   Te varētu turpināt bez gala, bet rezultātu nav jau 25 gadus! Cik vēl ilgam laikam jāpaiet, lai kas sāktu mainīties NO SLIMNĪCU “IEKŠPUSES”?

Draugiem Facebook Twitter Google+