Latvijā
Sabiedrība

Mediķi Lieldienu brīvdienās aicina iedzīvotājus rūpēties par savu un bērnu drošību1

Foto-LETA

Lieldienu brīvdienās svarīgi atcerēties par drošību, lai pasargātu sevi un tuviniekus, īpaši bērnus, no nelaimes, uzver Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi.

NMPD īpaši aicina Lieldienās atcerēties par drošu šūpošanos. Lai tā būtu iespējama, jāpārliecinās par savu piemājas šūpoļu konstrukciju izturību pēc ziemas sezonas. Tāpat nevajadzētu ļaut maziem bērniem šūpoties bez pieaugušo klātbūtnes, turklāt svarīgi rūpēties par to, lai bērns šūpošanās laikā turētos pie šūpolēm. Nedrīkst ļaut bērniem tuvoties šūpolēm, ja tajās kāds jau šūpojas, norāda mediķi.

Vienlaikus NMPD atgādina, ka šūpoles domātas, lai tajās šūpotos, nevis lai no tām pēc uzšūpošanās augstumā izlēktu, turklāt mediķi vērš arī uzmanību uz to, ka bērni atdarina pieaugušos, tādēļ ar savu rīcību iedzīvotājiem bērniem jārāda pareizu piemēru.

Mediķi norāda arī par drošību, kurinot ugunskuru. Vispirms nevajadzētu ļaut bērniem spēlēties grila vai ugunskura tuvumā, tāpat nevajadzētu atstāt atvērtu degmaisījuma pudeli, bet pēc uguns aizdegšanas šķidrumu jānovieto bērnam nepieejamā vietā, jo, ja degmaisījumu iedzers bērns, tas var apdraudēt viņa dzīvību.

Savukārt gadījumos, kad paredzēts doties svinēt ārpus mājas, jānoskaidro, kāds ir galamērķis, lai nepieciešamības gadījumā iedzīvotājs spēj dispečeriem precīzāk izskaidrot savu atrašanos. “Jau šobrīd lejupielādē savā telefonā mobilo lietotni “eVeselībasPunkts”, kas reizē ar zvanu uz ārkārtas tālruni “113” ļauj nosūtīt arī zvanītāja atrašanās vietas koordinātes, kā arī lietotnē interaktīvā kartē varēs redzēt atrašanās vietai tuvākās ārstniecības iestādes,” norāda NMPD.

Dienests atgādina, ka svētkos un brīvdienās visu diennakti mediķa padomus vienkāršāku saslimšanu gadījumos var saņemt, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Tāpat brīvdienās akūtās situācijās medicīniskā palīdzība būs pieejama pie dežūrārstiem Latvijas lielākajās pilsētās, kā arī steidzamās medicīniskās palīdzības punktos.

Vienlaikus, ja trauma vai pēkšņa veselības problēma apdraud dzīvību, NMPD var izsaukt, zvanot pa ārkārtas tālruni 113.

LA.lv