×
Mobilā versija
Brīdinājums -12.4°C
Alma, Annemarija
Svētdiena, 25. februāris, 2018
30. janvāris, 2018
Drukāt

Mediķi mēro simtiem metru mežā: izglābj smagu traumu guvušu strādnieku (7)

Foto - Indulis BurkaFoto - Indulis Burka

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu palīdzība vakar bija nepieciešama 36 gadus vecam vīrietim Vidzemes reģionā, kurš mežā zāģējot koku, iezāģēja sev apakšstilbā, aģentūru LETA informēja NMPD pārstāve Inga Vītola.

Līdz mediķu ierašanās brīdim apkārtējie mēģinājuši sniegt cietušajam palīdzību, taču, neklausot mediķu telefoniskos ieteikumus, uzlikuši žņaugu un apsējuši brūci ar drēbes gabalu.

Ierodoties notikuma vietā, mediķi konstatēja, ka žņaugs nav apturējis asiņošanu. Lai piekļūtu cietušajam mediķiem bija jādodas vairākus simtus metru mežā un jāiznes vīrietis ārā. Cietušais vidēji smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā.

Mediķi atgādina, ka asiņošanas gadījumā galvenais ir apturēt asiņošanu, ko var izdarīt, nospiežot brūci ar marles salveti vai tīru drēbes gabalu, kas jātur piespiests līdz mediķu ierašanās brīdim. Ja asiņo roka vai kāja, ķermeņa daļu vajadzētu turēt paceltu. Tāpat stipras asiņošanas gadījumā svarīgi cietušo noguldīt.

Vienlaikus mediķi uzsver, ka žņaugs ir galējs līdzeklis, to dzīvībai bīstamas asiņošanas apturēšanai no rokas vai kājas izmanto tikai tad, ja brūces aizspiešana vai spiedošs pārsējs nav efektīvi vai nav iespējams tos izmantot. Nepareizi uzlikts žņaugs var palielināt asins zudumu. “Lai žņaugu uzliktu pareizi un apturētu dzīvībai bīstamu asiņošanu, ir nepieciešamas teorētiskās un praktiskās nodarbības, kurās katrs apmācāmais trenējas žņauga uzlikšanā,” skaidro mediķi.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Likums paredz , ka arī mežā jābūt speciālam ceļam ātrrās palīdzības automašinu iebraukšanai .

  2. Latvijas medikji ir MA-LA-CHI!!!

  3. Nav ko ņirgāties par kļūdām,jo vairums mežā,gaterī un un arī nelegālos objektos strādājošo tāpat ir spiesti tikt galā pašu spēkiem,jo medicīnisko palīdzību izsaukt nav vēlams.

  4. Nabaga mediķi – simtiem metru mežā!

  5. Šitās KĻŪDAS- BEZ KOMENT…

  6. Ārprāc šitās kļūdas, no kuras klasītes sarakstījis šo tekstu?

Draugiem Facebook Twitter Google+