×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. oktobris, 2015
Drukāt

Mediķi protestēs pie Saeimas un posīsies streikam (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) kādā no iepriekšējiem piketiem.

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) otrdien pieņēmusi lēmumu rīkot protesta akciju pie Saeimas un gatavoties nozares streikam, aģentūra BNS uzzināja LVSADA.

Galvenais protestu iemesls ir valdības plānotā veselības aprūpes budžeta tālāka samazināšana.

Ņemot vērā to, ka neapmierinātību ar nākamā gada budžeta projektu ir izteikusi arī Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), LVSADA padome ir izteikusi ierosinājumu rīkot apvienotas protesta akcijas. Pirmās konsultācijas starp LVSADA un LIZDA par šādu taktiku jau notikušas.

Arodbiedrība pauž, ka tā vietā, lai atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas un Eiropas Komisijas ieteikumiem uzlabotu veselības aprūpes pieejamību un kvalitāti, valdība 2016. gada budžeta projektā veselības nozarei ir atvēlējusi vien 3,0% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas ir vēl mazāk nekā šogad, proti, 3,1% no IKP. Tiek norādīts, ka vidēji ES veselības aprūpei valdības atvēl 7,3% no IKP, bet jaunajās dalībvalstīs – aptuveni 5% no IKP.

“Jau tagad sekas līdzekļu trūkumam veselības aprūpē ir dramatiskas: Latvijā saskaņā ar OECD datiem ir vissliktāk pieejamā veselības aprūpe ES, stabili augsta mirstība un arvien vairāk jaunu invaliditātes gadījumu. Neraugoties uz to, budžeta projektā nav paredzēti līdzekļi ne būtiskai pacienta maksājumu samazināšanai, ne valsts apmaksāto medicīnisko pakalpojumu kvotu palielināšanai jeb rindu samazināšanai ārstniecības iestādēs,” teikts LVSADA paziņojumā.

LVSADA vadītājs Valdis Keris aģentūrai BNS sacīja, ka protestakcija pie Saeimas varētu notikt 3.novembrī – laikā, kad Saeimā pirmajā lasījumā tiks skatīts nākamā gada valsts budžeta projekts.

“Akcija būs sapulces veidā, paturot tiesības arī izteikties, nevis tikai turēt rokās plakātus,” sacīja Keris.

Attiecībā uz vēlmi rīkot akciju kopā ar LIZDA, Keris pauda, ka arī izglītības jomā strādājošajiem nav sakārtots algas jautājums, bet “veselības aprūpe un izglītība ir divi pīlāri, uz kuriem balstīta valsts attīstība”.

Savukārt, atbildot uz jautājumu, vai LVSADA akcijas rīkošanai piesaistīs savu sadarbības partneri – partiju “Saskaņa”, Keris teica: “Mēs aicināsim piedalīties un atbalstīt ikvienu, kurš nav apmierināts ar situāciju veselības aprūpē Latvijā, neatkarīgi no politiskās piederības.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ja nepatīk strādāt–tad jāmainas tas,bet alga jāprasa savam darba devējam,kas pārzina līdzekļus un acīmredzot izlieto nelietderīgi!

  2. tagadējā valdība un partija “Vienotība” paver iespēju nākamajās vēlēšanās uzvarēt “Saskaņai”!!! TIKAI nevainojiet nevienu, cien. dāmas un kungi, ja tas tā notiks!?! “SASKAŅA” visu laiku PACIETĪGI un KLUSI iet sava mērķa virzienā, turpretī jums tādu mērķu NAV!!! Savu elektorātu SC nav patrencis no valsts kā to esat izdarījuši jūs!?? Vai jūs esat lieli aktieri attiecībā uz valsts nesakārtošanu jeb jums ir klusa noruna ar SC …Kaut kas NAV KĀRTĪBĀ!??? Cik ilgi var ņemties pa izglītības un veselības jomu to NESAKĀRTOJOT UN REGULĀRI MUĻĶOT DARBINIEKUS ŠAJĀS NOZARĒS????? Cik ilgi jūs būsiet PRET Pasaules Veselības organizācijas un Eiropas komisijas ieteikumiem UZLABOT ŠO SISTĒMU, ATVĒLOT TAI NEVIS 3% NO IKP, BET NU JAU 4% 2016.gadā????????????????? CIK ILGI???????

Draugiem Facebook Twitter Google+