×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

Mediķi rīkos protestus pret nepietiekamo valsts finansējumu veselības aprūpei (3)

Foto: LETAFoto: LETA

2011. gada beigās pie Saeimas nama notiekošā Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības protesta akcija, lai iesniegtu deputātiem prasības par veselības aprūpes budžeta uzlabošanu.

Šodien valdes sēdē Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) nolēma rīkot protestus saistībā ar, viņuprāt, nepietiekamo valsts finansējumu veselības aprūpei, pastāstīja LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris.

Kad un kādas protesta akcijas tiks rīkotas, Keris atbildēt nevarēja, jo tas vēl esot jāprecizē. Tomēr ar valsts finansējumu veselības aprūpei arodbiedrība netaisās samierināties, piebilda LVSADA priekšsēdētājs.

Tāpat valdes sēdē izskatīts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Armanda Ploriņa priekšlikums sociālā dialoga atjaunošanai starp dienesta vadību un tā arodorganizācijām un nolemts veidot kopīgu darba grupu, lai neatliekamā kārtā risinātu jautājumus par darbinieku drošību dienestā.

Jau ziņots, ka sēdē piedalīsies arī NMPD vadītājs Ploriņš, kurš arodbiedrībai ir iesniedzis lūgumu izvērtēt priekšlikumu par sociālā dialoga atjaunošanu starp dienesta vadību un NMPD arodorganizācijām.

Keris norādīja, ka šobrīd dienestā ir izveidojusies situācija, kurā arodorganizācijas ir izteikušas neuzticību dienesta vadītājam, līdz ar to norādot, ka ar vadību tās nav gatavas sarunāties. Savukārt veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) ir saņēmis arodorganizāciju lūgumu izvērtēt Ploriņa atbilstību amatam. Keris uzsvēra, ka izvērtēšana varētu norisināties pietiekami ilgu laiku, tāpēc nav skaidrs, kurš pārstāvēs dienesta darbinieku intereses.

Kā ziņots, NMPD arodorganizācijas 15.janvārī pēc sapulces un tikšanās ar veselības ministru nobalsojušas par neuzticības izteikšanu NMPD vadītājam Ploriņam, aģentūrai LETA pastāstīja NMPD Rīgas reģiona arodorganizācijas priekšsēdētājs Aleksejs Baranovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Latvija-vienīgā Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts bez obligātās veselības apdrošināšanas!

  2. Lai protests skan skaļi un pamatīgi,,,

  3. pret nodokļu neiekasēšanu, zagšanu, nesodīšanu u.t.t., par tiesiskumu valstī, arī veselības aprūpē

Draugiem Facebook Twitter Google+