Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls

Mediķi sniedz palīdzību diviem cilvēkiem pēc tvana gāzes saelpošanās 0

Vakar Zemgalē mediķi sniedza palīdzību 52 gadus vecam vīrietim un 46 gadus vecai sievietei, kuri savās dzīvesvietās bija saelpojušies tvana gāzi, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Lasīt citas ziņas

Tvana gāze telpā bija izveidojusies, jo cilvēki bija pārāk ātri aiztaisījuši krāsns aizbīdni. Mediķi abiem cietušajiem palīdzību sniedza uz vietas.

NMPD informē, ka, iestājoties aukstākam laikam, cilvēki sāk izmantot autonomās apsildīšanas ierīces un kurināt krāsnis – arvien aktuālāka problēma kļūst saindēšanās ar tvana gāzi. Šī iemesla dēļ mediķi atgādina, ka kurinot krāsnis, iedzīvotājiem jābūt ļoti piesardzīgiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc mediķu paustā, tvana gāze jeb oglekļa monoksīds rodas, nepilnīgi sadegot malkai jeb citam kurināmajam, gadījumā, ja tam nav pietiekamas skābekļa piekļuves. Tvana gāze ir bez krāsas un smaržas, tāpēc to praktiski nav iespējams sajust, ja vien telpa nav aprīkota ar speciālu tvana gāzes detektoru.

Mediķi norāda, ka iekļūstot asinīs tvana gāze veido savienojumu, kurš neļauj transportēt skābekli, tādēļ audos rodas skābekļa deficīts. Tvana gāzes ieelpošanas gadījumā var rasties ne tikai saindēšanās, bet arī sirds ritma traucējumi, miokarda infarkts, insults. Bīstami, ja saindēšanās notiek naktī, jo cilvēks var aiziet bojā miegā.

Par saindēšanos ar tvana gāzi liecina galvas reiboņi, galvassāpes, redzes traucējumi, elpošanas traucējumi, vemšana un

bezsamaņa. Ja tiek novēroti šie veselības traucējumi, jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība, zvanot 113.

Ja telpā izplūdusi tvana gāze, mediķi iesaka nekavējoties atvērt logus un durvis, lai strauji samazinātu tvana gāzes koncentrāciju telpā, bet vislabāk – iziet ārā no telpām svaigā gaisā.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devušies uz 1154 izsaukumiem, no tiem 159 bija saistīts ar dažādām traumām un negadījumiem.