×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
8. maijs, 2016
Drukāt

Mediķi snieguši palīdzību pirmajiem peldētājiem

Foto-LETAFoto-LETA

Aizvadītajā diennaktī mediķi devušies uz diviem izsaukumiem, kas saistīti ar slīkšanu un lekšanu ūdenī, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Rīgā kāds 56 gadus vecs vīrietis ielecis Juglas ezerā no tilta. Kompānija, ar kuru viņš ezera krastā atpūties, viņu izvilkusi no ūdens un konstatējusi, ka vīrietis ir bez samaņas. Pēc NMPD dispečeru centra norādēm vīrietim tikusi sniegta pirmā palīdzība, kā arī netiešā sirds masāža, un viņa stāvoklis stabilizējies.

Vīrietis ar aizdomām par kakla skriemeļa lūzumu smagā stāvoklī bezsamaņā nogādāts slimnīcā.

Savukārt Zemgalē 39 gadus vecs vīrietis ielecis dīķī. Vīrietis atradies zem ūdens apmēram trīs minūtes, līdz kolēģi viņu izvilkuši. Pēc kolēģu teiktā, vīrietis sākotnēji nav elpojis. Tad viņam sniegta pirmā palīdzība, un elpošana atjaunojusies.

Mediķi vīrietim konstatējuši stāvokli pēc slīkšanas, tāpat ir arī aizdomas par kakla skriemeļa traumu.

Vīrietis nopietnā stāvoklī nogādāts slimnīcā.

Mediķi neizslēdz iespēju, ka abos gadījumos pirms došanās ūdenī ticis lietots alkohols.

“Siltais laiks dara savu, un šādi negadījumi ir katru vasaru. Traumas, ko var gūt, lecot ūdenī no augstuma, var būt gan letālas, gan ar traģiskām sekām, kas jūtamas visu atlikušo dzīvi,” norāda Bukša, aicinot ievērot piesardzību, atpūšoties pie ūdens.

Aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devušies uz 1063 izsaukumiem, no kuriem 261 bija saistīts ar dažāda veida traumām un negadījumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+