×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
29. septembris, 2016
Drukāt

Mediķi protestē pie Saeimas (9)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Šodien pie Saeimas notiek Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības(LVSADA) rīkota protesta akcija, kuras mērķis ir panākt finansējuma pieaugumu veselības aprūpei.

Kā protesta akcijas sākumā norādīja mediķu arodbiedrības vadītājs Valdis Keris, politiķi joprojām nedzird mediķu prasības, tādēļ neatliek nekas cits, kā izmantot “gara spēku – mākslas spēku”. Uz skatuves tika uzvesta izrāde, kur darbojās “Tautas dzīvība” un “Zaļā nāve”. “Zaļā nāve” norādīja, ka “Latvijā man ir brīnišķīga pļauja. Mūsu valstī pat izkapts vairs nav vajadzīga”. Tāpat “Zaļā nāve” solīja, ka darīs visu, lai Zaļo un zemnieku savienība paliktu valdībā.

Pēc izrādes Keris aicināja klātesošos un arī visus citus cilvēkus parakstīties mediķu arodbiedrības vēstulē, kura vēlāk tiks iesniegta Saeimai. Vēstulē teikts – ja deputāti balsos par tādu budžetu, kur pietiekams finansējums netiek atvēlēts veselības aprūpei, tad “es par tevi nebalsošu”.

Keris aicināja parakstīties par iesniedzamo vēstuli gan internetā, gan ārstniecības iestādēs, gan arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības namā.

Klātesošajiem rokās bija dažādi plakāti un karogi, piemēram, ar uzrakstu: “Mūsu klusēšana kaitētu jūsu veselībai”, kā arī LVSADA karogi. Tāpat daudziem klātesošajiem rokās bija baloni ar uzrakstu “Dzīvības cena?”.

Protesta akcija ilga apmēram 15 minūtes un tajā bija pulcējušies aptuveni 300 līdz 350 cilvēku.

Protesta akcija rīkota ar mērķi panākt finansējuma pieaugumu veselības aprūpei. Tās devīze ir “Par tautas dzīvību”.

Ņemot vērā mazo darba kārtības jautājumu skaitu, Saeimas sēde šodien noslēdzās vēl pirms protesta akcijas sākuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Ministrijas 115 ierēdņiem pārāk mazas algas!

 2. Neko nemainot pašā veselības aprūpes sistēmā? Atbildēt

  Naudu veselības aprūpei vai daudzo sistēmas birokrātu algu,prēmiju,piemaksu un sociālo pabalstu (pēc darba koplīguma ar nozares arodbiedrību) palielināšanai? “Šajā valstī (Igaunijā) grūti iedomāties situāciju,kad finanšu ministrs pēkšņi paziņo-griezīsim nost miljonus medicīnai,vai politiķi slimnīcās izveido valdes,kur iesēdina savus cilvēkus-naudas apsaimniekotājus.Igaunijā ir izveidots tā sauktais sociālais parlaments,kas tur roku uz pulsa,lai cilvēkiem būtu pieejama veselības aprūpe un lai par to būtu atbildīgs ne tikai veselības,bet arī finanšu ministrs un Saeimas sociālo lietu komisijas vadītājs.Tāpēc šīs personas kopā ar pieciem darb devēju un tikpat arodbiedrību pārstāvjiem veido tādu kā sociālo parlamentu,kas kopīgi ir atbildīgi par to,kas notiek veselības aprūpē.” Skat.”Igaunijas sarkanie,dzeltenie un zaļie pacienti”.Reportāža,Māra Libeka,Latvijas Avīze,16.02.2011.
  “Latvijas veselības aprūpes finansēšanas modelī nepieciešamas daudz kardinālākas reformas,kas sistēmas dalībniekiem radītu motivāciju pastāvīgi rūpēties par pieejamā finansējuma lietderīgu un efektīvu izlietošanu,ne vien par pieejamās naudas mehānisku ārstniecības iestāžu starpā”. Skat.”Ko obligātā veselības apdrošināšana nozīmēs Latvijas iedzīvotājiem”,Latvijas Bankas monetārās politikas pārvaldes vadītājs,Ir.lv,14.jūlijs 2016.Un šim viņa secinājumam nevar nepiekrist!

 3. Vai tad mediķiem mazas algas, ja prasa vairāk? Redz Andai Čakšai pērn gadā sanācis pāri 80 000 euro. Vai tad tas ir mazām ?. Kad dabū to naudiņu uzreiz grūž resnajam galam bet sanitāriem un māsiņām vien kapeikas paliek ko iedot. Tāpēc jau grūž tos maziņos uz ielas lūgties Saimu.

 4. Mūsu medicīna ir absolūti degradēta , ir ārsti un ir tie , kas tēlo ārstu! Diemžēl vairāk ir otrie! Lai Dievs nedod to laimi griezties mūsu medicīnas iestādēs!

 5. Cienījamie mediķi, vai nevajadzētu sākt ar jūsu attieksmi pret pacientu daudzos gadījumos?

 6. kā izteicās valsts galva, protestet ir viņu tiesibas un ignoret protestu ir politiķu tiesibas. tiem jau vienalga, ja saslims tad bez rindas un bez maksas ārstēs tepat, ja nevares tepat tad naudas par ko ārzemēs ārsteties jau netrūkst. tā ka lai tik protestē, politiķus tas pilnigi neskar

 7. jaunkundze ieraugot kaulaino abernojas 🙂

 8. neeiropas valoda – KRIEVU – ielaužas pilnīgi ar varu un NEKAUNĪGI visur! KAS NOTIEK LATVIJĀ, ES VALSTĪ??????????????

 9. Plakāti par putina naudu !!! Kad pacients guļ medicīnas iestādē uz paklāja neviens medicīnas darbinieks pat klāt nepieiet, ja klients maksā tad vismaz uz viņu paskatās, medicīna ir degradējusies, latviski ar tevi nerunā, uz ielas iet S biedri jo tos uzrunā kremlis.

Draugiem Facebook Twitter Google+