Latvijā
Veselam

Mediķi varētu atteikties no nodoma prasīt Straujumas un Circenes demisiju4

Foto: LETA

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) ārkārtas sēdē 17.jūnijā varētu atteikties no sākotnējās ieceres lemt par neuzticības izteikšanu valdības vadītājai Laimdotai Straujumai (V) un veselības ministrei Ingrīdai Circenei (V), šodien pēc tikšanās ar premjerministri atzina LVSADA vadītājs Valdis Keris.

Keris šodien pēc tikšanās ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V) atzina, ka līdz 17.jūnija sēdei ir paredzēta vēl viena tikšanās ar Straujumu kā veselības ministra pienākumu izpildītāju un, ja tiks panākta vienošanās par turpmākajiem soļiem saistībā ar LVSADA prasībām, jautājums par neuzticības izteikšanu varētu vairs nebūt dienas kārtībā.

Straujuma informēja, ka viņa līdz 16. jūnijam plāno tikties ar Finanšu ministriju un Veselības ministriju, lai apzinātu, kādas ir iespējas realizēt arodbiedrības finansējumu. Viņa atzina, ka šāda iespēja pastāv.

Savukārt Latvijas Ārstu biedriba (LĀB), šodien tiekoties ar premjerministri, iesniegusi iniciatīvas vairāku lappušu garumā, pēc tikšanās ar LĀB prezidentu Pēteri Apini žurnālistiem pastāstīja Straujuma.

Iniciatīvas skar likumdošanu, veselības aprūpi un Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu apguvi jaunajā plānošanas periodā. Apinis un Straujuma vienojušies, ka turpmāk šādas tikšanās notiks regulāri un tajās LĀB tiks informēta, kā valdībai sokas ar iniciatīvu ieviešanu.

LĀB ir kategoriski pret Veselības aprūpes finansēšanas likumprojekta tālāku virzību tādā redakcijā, kāda tas ir patlaban, uzsvēra Apinis. Viņaprāt, ir nepieciešams Sabiedrības veselības likums kā virslikums. Nākamnedēļ LĀB organizēšot diskusiju, kurā tiks spriests, kā rīkoties tālāk, ja Veselības ministrijas sagatavotais likumprojekts netiek tālāk virzīts. Un par diskusijas rezultātiem tikšot informēta arī premjerministre.

Apinis atzina, ka ārstu biedrību arī neapmierina ES fondu izlietojums, jo to apguve esot pārāk birokrātiska. Pēc divām līdz trim nedēļām ir plānota atkārtota tikšanās, lai pārrunātu ES fondu apguvi jaunajā plānošanas periodā.

LA.lv