×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
13. maijs, 2017
Drukāt

Mediķiem izdevies atdzīvināt divus cilvēkus pēc klīniskās nāves (2)

Foto LETAFoto LETA

Ilustratīvs attēls

Vakar mediķi veiksmīgi atjaunoja sirdsdarbību kādam vīrietim un sievietei, kuri piedzīvoja klīnisko nāvi, aģentūru LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vītola.

Abi negadījumi notikuši Latgalē un bija saistīti ar pēkšņu sirds saslimšanu.

Vienā no šiem gadījumiem mediķi snieguši palīdzību 65 gadus vecam vīrietim, kuram uz ielas pēkšņi kļuvis slikti. Mediķiem klātesot, apskates laikā vīrietis zaudējis samaņu, viņa sirds apstājusies un iestājusies klīniskā nāve. Mediķiem izdevās atjaunot sirdsdarbību, un vīrietis atguva samaņu. Pēcāk viņš bija pie samaņas un tika nogādāts slimnīcā.

Savukārt otrs negadījums noticis 81 gadu vecas sievietes dzīvesvietā Latgalē. Sievietei strauji pasliktinājās veselības stāvoklis, un viņa zaudēja samaņu. Tā kā sievietes sirdsdarbība bija apstājusies, mediķi veica atdzīvināšanas pasākumus. Mediķiem izdevās atjaunot sievietes sirdsdarbību.

Pēc Vītolas teiktā, kundzei sūdzības par veselības stāvokli bijušas vairākas stundas, līdz ar to bijis jāvēršas pie mediķiem uzreiz. “Mediķi atgādina, ja ir pēkšņas sāpes krūtīs, tad pie mediķiem jāvēršas nekavējoties, lai nepieļautu stāvokļa pasliktināšanos,” viņa uzsvēra.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD saņēmis 1189 izsaukumus, no kuriem 205 bijuši saistīti ar traumām un negadījumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. subjektīvs viedoklis. Atbildēt

    Mediķi, protams, profesionāli paveica savu darbu un ir pelnījuši uzslavu, tomēr…. pat nezinu, kā lai to pasaka……. Es abu šo atdzīvināto cilvēku vietā nejustos diži laimīgs. It sevišķi 80 gadīgās kundzes vietā. Liktenis, Dievs, (ja viņš ir), gadījums vai kaut kas cits viņiem dāvāja laimīgu iespēju aiziet pēkšņi, bez ilgstošas nīkšanas nāves gaidās uz nespējnieka gultas, taču (ne)laimīgā kārtā viņi savlaicīgi nonāca šo profesionālo un visādi uzteicamo mediķu rokās. Pēkšņa nāve pēc 60 gadu vecuma ir laime nevis traģēdija. Man pašam jau pāri 60 un es visā nopietnībā apsveru iespēju uztetovēt uz krūtīm uzrakstu – Nereanimēt! (šo ideju aizņēmos no kāda amerikāņu ārsta, par kuru izlasīju tepat LA). Atliks tikai cerēt, ka dakteri respektēs manu gribu, ja nu gadīsies attiecīga situācija.

Draugiem Facebook Twitter Google+