Latvijā
Veselam

Mediķiem izdodas izglābt vīrieti pēc 12 klīniskajām nāvēm 0

Foto – Stock.xchng

Operatīvi sadarbojoties Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) mediķiem, trešdien izglābta 65 gadus veca vīrieša dzīvība, kuram ceļā uz slimnīcu 12 reizes iestājusies klīniskā nāve, RAKUS pārstāve Inguna Potetinova.

Viņa klāsta, ka vīrietis mājās sajuta pēkšņas stipras sāpes krūtīs, kādas iepriekš nav bijušas un kas 20 minūšu laikā pastiprinājās.
Tāpat vīrietis jutis tirpšanu rokā, sākās elpas trūkums un auksti sviedri. NMPD mediķu brigāde vīrietim konstatēja miokarda infarktu. Ceļā uz slimnīcu vīrietim vairākkārt apstājās sirdsdarbība, un brigāžu mediķi veica atkārtotus atdzīvināšanas pasākumus, kas bija veiksmīgi.

Nonākot RAKUS, pacients jau bija atguvis samaņu un nekavējoties tika nogādāts Invazīvās kardioloģijas laboratorijā, kur viņam veikta sirds asinsvadu stentēšana jeb sašaurināto asinsvadu paplašināšana, atjaunojot normālu asins plūsmu. Pašlaik pacienta stāvoklis tiek raksturots kā stabils, viņš ir pie samaņas.

RAKUS Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā augustā kopumā medicīniskā palīdzība sniegta 6330 pacientiem, no kuriem 1102 gadījumi bija klasificēti kā dzīvībai bīstami. Ar dažādām traumām bija ievesti 1040 cilvēki, 62 cilvēki bija guvuši smagas politraumas, lielākoties ceļu satiksmes negadījumos, 86 pacienti specializētai palīdzībai bija pārvesti no praktiski visām rajonu slimnīcām.

Mediķi atgādina, ka situācijās, kad veselības dēļ ir apdraudēta cilvēka dzīvība, nekavējoties jāzvana uz NMPD ārkārtas tālruni 113. Par miokarda infarktu var liecināt pēkšņas spēcīgas spiedošas vai dedzinošas sāpes krūtīs aiz krūšu kaula, elpas trūkums, auksti sviedri, samaņas un sirds ritma traucējumi – šādās situācijās cilvēka dzīvībai izšķiroša var izrādīties katra minūte.

LA.lv