×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. jūnijs, 2012
Drukāt

Mediķiem Līgo dienā 1366 izsaukumi

Foto-LETAFoto-LETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) Līgodienā saņēmis kopā 1366 izsaukumus, bet, salīdzinot ar citiem gadiem, lietainā laika dēļ ir mazāks pie ugunskuriem gūto traumu skaits.

Kā aģentūru LETA informēja NMPD pārstāve Ilze Bukša, šogad saņemto izsaukumu skaits 23.jūnijā ir līdzīgs tam, kāds bijis pagājušajā gadā. Taču šogad, ņemot vērā lietaino un vējaino laiku, ir mazāks traumu skaits, kas saistīts ar ugunskuriem. Pagājušajā gadā dažādas traumas saistībā ar ugunskuru kurināšanu vai lēkšanu tiem pāri guva 17 cilvēki, bet vakar reģistrēti seši tādi gadījumi.

Latgalē vakar divi 25 gadus veci vīrieši guvuši plaukstas un roku apdegumus, bet 43 gadus vecs vīrietis, kurinot ugunskuru, guvis sejas apdegumus.

Siguldā kāda 24 gadus veca sieviete, lecot pāri ugunskuram, nokritusi un guvusi muguras apdegumus. Arī Ķekavā 28 gadus veca sieviete, lecot pāri ugunskuram, nokritusi un guvusi muguras apdegumus.

Savukārt Kurzemē kāds 57 gadus vecs vīrietis, lecot pāri ugunskuram, apdedzinājis pēdas, bet Vidzemē 35 gadus vecam vīrietim lēciens pāri ugunskuram beidzies ar lauztu kāju.

Visi cietušie ir nogādāti slimnīcā, informēja Bukša.

Mediķiem palīdzības sniegšanu Līgo dienā un naktī nereti apgrūtinājis tas, ka cilvēki nav spējuši nosaukt konkrētu atrašanās vietu. Tāpēc Bukša aicināja iedzīvotājus arī šodien, turpinot svinēt svētkus, precīzi noskaidrot, kurā vietā atrodas vai kādus tuvāk esošos zināmos objektus, lai kādu traumu gadījumā varētu mediķiem nosaukt precīzu savu atrašanās vietu.

Bukša prognozēja, ka arī šodien izsaukumu skaits varētu būt līdzīgs kā vakar, jo cilvēki arī šodien turpinās svinēt svētkus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+