×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
4. maijs, 2016
Drukāt

Mediķiem neizdodas glābt dīķī slīkuša bērna dzīvību (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Aizvadītajā diennaktī mediķiem nav izdevies glābt piemājas dīķī slīkuša trīs gadus veca zēna dzīvību, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Vītola stāstīja, ka negadījums noticis Vidzemē, kad zēns, uz īsu brīdi palicis pagalmā neuzraudzīts, iekrita piemājas dīķī. Neskatoties uz vecāku sākto palīdzības sniegšanu, vadoties pēc NMPD dežūrārsta sniegtajiem norādījumiem pa telefonu, kā arī vēlāk mediķu veiktajiem glābšanas pasākumiem, bērna dzīvību glābt neizdevās.

Tāpat aizvadītajā diennaktī Zemgalē piemājas dīķī iekritis kāds gadu vecs zēns. Māsa notikumu pamanīja un momentā izrāva zēnu no dīķa. Cietušais bērns stabilā stāvoklī tika nogādās mediķu uzraudzībā.

Vītola atgādina, ka mazus bērnu – īpašu vecumā līdz četriem gadiem – nevar atstāt bez uzraudzības. Tāpat mediķi iesaka drošības labad norobežot piemājas dīķus un baseinus, kā arī rūpīgi pieskatīt bērnus jebkuru ūdenstilpņu tuvumā.

“Ja notikusi nelaime, nekavējoties jāzvana mediķiem pa tālruņa numuru “113”, bet līdz mediķu ierašanās brīdim jāsāk palīdzības sniegšana, vadoties pēc dežūrējošā ārsta norādījumiem līdz notikuma vietā ierodas mediķi,” atzina Vītola.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Piemājas dīķi Atbildēt

    trekno gadu atraugas. Katrs sevi cienošs latvietis gribēja dīķi pie mājas/pirts/laukmalē. Kruttti. Es negribēju un pamatoju – kāpēc. Tiku ieskaitīta nabagu sugā, jo nav kruttti. Cik daudz bērnu un arī pieaugušie KATRU gadu aiziet uz piemājas dīķi pēdējoreiz.

Draugiem Facebook Twitter Google+