×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
5. marts, 2015
Drukāt

Mediķu arodbiedrība gatavojas protesta akcijai 20.aprīlī (1)

Foto: LETAFoto: LETA

2011. gada beigās pie Saeimas nama notiekošā Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības protesta akcija, lai iesniegtu deputātiem prasības par veselības aprūpes budžeta uzlabošanu.

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) sākusi gatavoties protesta akcijai, kas, iespējams notiks 20.aprīlī, kad Rīgā notiks ES veselības ministru neformāla sanāksme Latvijas prezidentūras ES Padomē pasākumu ietvaros, informēja arodbiedrībā.

Galīgais lēmums par protesta akcijas veidu, laiku un vietu tiks pieņemts LVSADA padomes sēdē 17.martā.

Arodbiedrība uzsver, ka Latvijā veselības aprūpe šogad saņem mazāko finansējumu kopš 2001. gada, kas ir arī vairāk nekā divas reizes mazāk nekā vidēji veselības aprūpes finansējums Eiropas Savienības valstīs.

“Neraugoties uz to, valdība nebūt negrasās steidzami piešķirt nozarei nepieciešamo papildus finansējumu, lai reāli uzlabotu situāciju. Tā vietā sabiedrību baro ar vispārīgām frāzēm par to, ka tiks apzināti iespējamie risinājumi un jāmobilizē iekšējās rezerves,” kritizē arodbiedrība.

LVSADA norāda, ka pacienti tādēļ ir spiesti stāvēt garās rindās un maksāt, slimnīcas – slēgt līgumus ar valsti par to, ka neatliekamo palīdzību būs jāsniedz zem pašizmaksas, bet mediķi – bez pārliecības par drošu nākotni noraudzīties, kā viņu darba samaksa arvien vairāk atpaliek no darba samaksas pieauguma valstī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai vispirms vēršas pret tiem kolēģiem, kas pārdod slimības lapas!

Draugiem Facebook Twitter Google+