×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. novembris, 2014
Drukāt

Mediķu arodbiedrībai un VM neizdodas vienoties par ārstu algu palielināšanu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) valdes priekšsēdētājs Valdis Keris.

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrībai (LVSADA) šodien tikšanās laikā ar Veselības ministrijas (VM) pārstāvjiem neizdevās panākt vienošanos par veselības aprūpē strādājošo algu palielināšanu, pastāstīja LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris.

“Izskatās, ka VM briedina pirmos ministra melus,” norāda Keris. Ministrs pirms tam norādīja, ka no visas veselības nozarei nākamajam gadam izcīnītās naudas puse tiks ārstiem, bet puse pacientiem.

Savukārt no 30 miljonu finansējuma, kas nākamajā gadā papildus tiks piešķirts veselības nozarei, tikai ap astoņiem miljoniem tiks atvēlēts mediķu atalgojuma palielināšanai, norāda Keris. Lielākā daļa pienāksies māsu palīgiem, saistībā ar minimālās algas paaugstināšanu līdz 360 eiro.

Keris ir pārliecināts, ka līdz ar algu palielinājumu māsu palīgiem līdz 360 eiro, bet māsām līdz 374 eiro, izskanēs signāls, “ka kvalificētais personāls sistēmai vairs nav vajadzīgs”.

Arodbiedrības vadītājs stāsta, ka darba samaksas palielināšanai arī pārējiem nozarē strādājošajiem darbiniekiem, lai saglabātu atšķirību starp kvalifikācijām un to atalgojumu, būtu nepieciešami vēl 5,5 miljoni eiro. Tas neesot ļoti daudz, norāda Keris. “Ja ir vēlme, tad var,” viņš saka.

LVSADA 16.decembrī plāno uz tikšanos aicināt pašu veselības ministru. Keris uzsver, ka, ja līdz tam laikam netiks panākta vienošanās par pārējo veselības jomā strādājošo algu palielināšanu, tiks organizēti protesti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Par kādām algām runā mediķu (ārstu) arodbiedrība. Pavisam nese LTV1 Bojara raidijuma tika publiskotas ārstu algas pa profesijām. Visas algas bija pietuvinātas 2000 eiro. Vai šeit neparādās ārstu nekontroleta ēstgriba. Skumjakais, ka viss tas tiek darīt uz veco un slimo cilvēku rēķina. KAunietis ārsti!

  2. Keri,tad ņem to ministra portfeli un parādi kā tas jādara,vienam slimniekam izraksti vairākas vienādas receptes vienā dienā,kā ari citas līdzīgas darbības.Savediet kārtību savās mājās tad varēs redzēt,kur visvairāk trūkst naudas.Atdodam visu budžetu medicīnai,pārējiem nebūs ko ēst,tie aizbrauks vai nomirs un tad bez pacientiem medicīna varēs dzīvot zaļi .Bet varbūt Keris to visu organizē pēc kāda liela kaimiņa.vēlmēm.Varbūt arodbiedrībām dots uzdevums destabilizēt valsti.Ušakova arodbiedrības darbība par to liecina.Streki budžetā naudu vairāk neradīs.

Draugiem Facebook Twitter Google+