×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. aprīlis, 2012
Drukāt

Medīsim vilkus, lūšus, medņus – ne


2011./2012. gada sezonā valstī nomedīts 201 vilks un 139 lūši, iepriekšējā sezonā attiecīgi 139 un 133 īpatņi. Kādu limitu Valsts meža dienests noteiks 2012./2013. gada medību sezonai?

 

Vilku un lūšu nomedīšanas limits šajā sezonā tiks noteikts vismaz iepriekšējā apjomā un palielināts tajā gadījumā, ja populāciju demogrāfiskais stāvoklis saglabāsies labvēlīgs, pastāstīja Valsts meža dienesta (VMD) medību daļas vadītājs Jānis Ozoliņš.

“Limita noteikšanai atkal būs nepieciešams pārbaudīt vismaz simts lielo plēsēju ķermeņu un galvaskausu, tādēļ aicinām medniekus būt atsaucīgiem. Ļoti būtiska un nozīmīga ir informācija par postījumiem lopkopībai, tādēļ svarīgi, lai visi fakti par vilku un lūšu uzbrukumiem mājdzīvniekiem nonāktu Valsts meža dienesta rīcībā,” viņš papildināja.

Kaimiņvalstīs šo plēsēju medības notiek krietni mazākā apjomā. Pēc medību speciālista informācijas, Igaunija aizvadītajā sezonā samazināja vilku un lūšu medību apjomu – precīzi medību rezultāti pagaidām nav zināmi. Lietuvā oficiāli nomedīti vien pieci vilki. Krievijas pierobežā mednieki iegriežas reti. Līdz ar to Latvija turpina būt galvenā lielo plēsēju skaita ierobežotāja visā Baltijas reģionā, apliecināja medību uzraugs.

Nepareizi ir mednieku aprindās izplatījušies uzskati, ka zviedri visā valstī nevēloties pieļaut par 200 vilkiem lielāku populāciju, un vēl kļūdaināk ir pārrēķināt šādu vilku blīvumu no visas Zviedrijas uz Latvijas teritoriju, norādīja Ozoliņš. “Tie 200 vilki, kurus Zviedrijas valdība it kā pirms pāris gadiem atzinusi par populācijas regulēšanas sākšanas iemeslu, nebūt neapdzīvo visu valsti, bet gan tās dienvidu daļu, kas pēc platības nav lielāka par Latviju. Zviedrijas vilku populācija ir telpiski izolēta un cieš no tuvradniecības. Pagājušajā sezonā vilku medības šajā valstī bija aizliegtas. Tur populāciju plānots uzlabot, ievedot vilkus no Krievijas un Somijas, taču projektu kavē dažādi apstākļi, tostarp Eiropas Komisijas aizliegums medīt vilkus,” viņš paskaidroja.

Ozoliņš atgādina, ka šopavasar un droši vien arī nākamajās sezonās Latvijā nedrīkstēs medīt medņu gaiļus un citus putnus, jo Eiropas Putnu direktīva aizliedz putnu medības to perēšanas periodā. Lai medņu gaiļus drīkstētu medīt rudeņos, ir jāmaina Medību noteikumi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+