Latvijā

Meditācija finanšu veselības uzlabošanai0

Daudzi veselības eksperti iesaka izmantot meditāciju kā ikdienas praksi labas veselības nodrošināšanai – kā garīgi, tā arī fiziski. Bet ko meditācijas praktiķi, iespējams, nemaz neapzinās ir tas, ka papildus garīgās un fiziskās veselības uzlabošanai, ko sniedz regulāra meditācija, tā var palīdzēt uzlabot arī viņu finansiālo dzīvi. Nozīmīgi zinātniski pierādījumi apstiprina pieņēmumus, ka meditācija palīdz cilvēkiem tikt galā ar trauksmes sajūtām, stresu un piedāvā daudzus citus ieguvumus praktizētāja veselībai. Meditācijai ir mērena, tomēr ievērojama pozitīva ietekme uz stresu, spēju koncentrēties, pašapziņas līmeņa paaugstināšanos un vispārēju laimes izjūtu. Visi šie faktori apvienoti vienā faktiski rada vairākas priekšrocības arī jūsu finansiālajai dzīvei. Tāpēc šoreiz sadarbībā ar zviedru finanšu portālu – lanme.se, esam ķērušies klāt pie to pozitīvo aspektu uzskaitīšanas, kuri, pateicoties meditācijas prakses ieviešanai savā dzīvē, var ne tikai palielināt jūsu garīgo veselību, bet arī jūsu finansiālo veselību.

1. Meditācija samazina stresu.
Bieži vien tikai iedomāšanās par jautājumiem, kas saistīti ar naudu, izraisa stresu. Šī trauksmes sajūta rada lielu kaitējumu cilvēka fiziskajam un garīgajam ķermenim. Ķermenis uz stresu reaģē pastiprinot nervu sistēmas darbību un izsaucot tādus hormonālos signālus, kas var izraisīt panikas lēkmes, sirdsdarbības traucējumus un izmaiņas asinsspiedienā. Meditācija tieši spēj apkarot šāda tipa reakcijas, ko izraisa finansiālais stress, jo tā ir prakse, kas dabiski un viegli palīdz samazināt sirdsdarbības ātrumu un pazemināt asinsspiedienu.

2. Meditācija uzlabo spēju koncentrēties.
Daudzi meditāciju veidi koncentrējas tieši uz praktisku koncentrēšanās spēju izkopšanu, aicinot praktizētājus pievērsties kādam vārdam vai frāzei, vai tieši koncentrēties uz elpošanu. Šāda prakse ļauj arī labāk koncentrēties pārējās dzīves situācijās, no kurām daudzas ir tieši ar finanšu mērķiem saistītas. Piemēram, koncentrēšanās spēju uzlabošana var palīdzēt patērētājiem izvairīties no nevajadzīgu priekšmetu ievietošanas iepirkumu grozā pārtikas veikalā vai impulsīvi pirkumu veikšanu tiešsaistē.

3. Meditācija paaugstina pašapziņas līmeni.
Meditācijas ļauj labāk apzināties pašam sevi un savu vietu pasaulē, ieskaitot ķermeņa stāvokli un prātu nomācošās domas. Bieži vien ar šīs jauniegūtās pašapziņas palīdzību viņi labāk izprot, kāpēc viņi dara lietas tieši šādā veidā. Tas var palīdzēt tiem kļūt produktīvākiem darbā, kas var tieši novest pie algas un amata paaugstinājuma.

4. Meditācija palielina laimes izjūtu.
Ir pierādīts, ka meditācija izraisa augstāka līmeņa personīgās laimes izjūtas sasniegšanu un apzināšanos. Bieži cilvēki nevajadzīgi tērē naudu meklējot personīgo laimi visdažādākajos materiālajos veidos, iegādājoties nevajadzīgus priekšmetus tikai tāpēc, ka tādi ir kaimiņiem, dodoties dārgos brīvdienu braucienos, kurus patiesībā nevar atļauties, tiek ņemti aizdevumi bez kredītinformācijas 50000 zviedru kronu apmērā (lån utan uc 50000) un tamlīdzīgi. Meditācija palīdz cilvēkiem atrast savu iekšējo laimes avotu, tādēļ ir mazāk vajadzību un vēlmju tērēt naudu uz ārējiem laimes avotiem.

Atcerieties, ka šīs izmaiņas ir pakāpeniskas, meditācijas process nav vienā dienā sasniedzams. Meditējot vairums jauno praktiķu neredzēs pirmās pārmaiņas pēc piecu minūšu sesijas. Tas aizņems nedēļas un pat mēnešus ikdienas prakses, bet rezultāti būs tā vērti. Ar ko jūs varat sākt? Katru dienu atrodiet tikai dažus mirkļus sava laika, lai darītu kaut ko vienkāršu, kas ikvienam būtu pa spēkam. Apsēdieties ērtā vietā, aizveriet acis un koncentrējieties uz savu elpošanu – ieelpu un izelpu. Tiklīdz piefiksējiet, ka prāts ir aizklīdis pie domām par problēmām, vienkārši atgriezieties atpakaļ pie savas elpošanas. Dariet to katru dienu, un jūs pakāpeniski redzēsiet uzlabojumus.

LA.lv