×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. maijs, 2015
Drukāt

Medmāsai par savu bērnu kropļošanu un nonāvēšanu – mūža ieslodzījums (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments, izskatot kasācijas sūdzību, atteicies pārbaudīt nolēmuma tiesiskumu, līdz ar to stājies spēkā apelācijas instances piespriestais mūža ieslodzījums bijušajai medmāsai, kas apsūdzēta par savu bērnu nonāvēšanu, informēja tiesā.

Šī bija otrā reize, kad lieta nonāca AT. Atkārtoti izskatot lietu apelācijas kārtībā atceltajā daļā, Rīgas apgabaltiesa pērn 17.decembrī apsūdzēto atzina par vainīgu pēc Latvijas Kriminālkodeksa panta par sava bērna slepkavību un sodīja ar brīvības atņemšanu uz deviņiem gadiem, kā arī saskaņā ar Krimināllikumu noteica viņai galīgo sodu, tas ir, mūža ieslodzījumu.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa jau iepriekš nolēma piedzīt no apsūdzētās sievietes 69 208 eiro kompensāciju par labu viņas meitai, kurai mātes rīcības rezultātā ir sabojāta redze un miris brālis.

Kā iepriekš paskaidroja viņas advokāts Uldis Lapiņš, saskaņā ar psihologu atzinumu sieviete, visticamāk, sirgst ar deleģēto Minhauzena sindromu. Tādos gadījumos vecāki izgudro savam bērnam dažādas kaites vai pat paši veicina to simptomus. Līdz ar to “nevar teikt, ka viņa ir vesela, bet pieskaitāma viņa ir”, rezumēja advokāts.

Saskaņā ar apsūdzību medmāsa laikā no 1997.gada 8.jūnija līdz 2011.gada 31.oktobrim veikusi noziegumus, kuros divi viņas bērni miruši, bet viens zaudējis redzi.

Apsūdzības skatījumā, sieviete šādi rīkojusies, lai iegūtu materiālus labumus. Prokurore Kušakova apstiprināja, ka saskaņā ar apsūdzību sieviete, izmantojot savas mediķes zināšanas, bērniem nodarījusi tādas traumas, kas izraisījušas viņu saslimšanu.

Ārstu komisijai neradās aizdomas par tīšu rīcību, tāpēc slimajiem bērniem tika piešķirta invaliditāte, un sieviete saņēma ne tikai invaliditātes pabalstus, bet arī cita veida sociālo atbalstu. Attiecībā uz vienu mirušo bērnu pabalsts gan netika saņemts, jo viņš nomira drīz vien pēc izraisītajām veselības problēmām.

Medmāsa apsūdzēta par slepkavību pastiprinošos apstākļos, cietsirdību un vardarbību pret mazgadīgo, kā arī apreibinošu vielu ievadīšanu pret personas gribu un par tīšu smagu miesas bojājumu izdarīšanu.

Jau ziņots, ka medicīnas māsa daudzu gadu garumā aprūpējusi bērnus vairākās Latvijas slimnīcās, taču ārstniecības iestādēs nekas aizdomīgs neesot konstatēts. Arī medmāsas profesionālajā darbībā nav fiksēti nekādi pārkāpumi.

1971.gadā dzimušo medicīnas māsu no Rīgas reģiona likumsargi aizturēja 2011.gada novembra beigās.

Jau toreiz bija aizdomas, ka viņa ilgstoši un apzināti radījusi mehāniskus acs bojājumus savai tobrīd 12 gadus vecajai meitai, kamēr bērns gulējis miega zāļu iespaidā. Pēc sešus gadus ilgas meitenītes redzes problēmu pētīšanas mediķiem radušās aizdomas, ka viņai nav iedzimtas patoloģijas, bet acs tiek bojāta, mehāniski iejaucoties no ārpuses.

Divi minētās sievietes bērni miruši 1997. un 2008.gadā. Pavisam viņa dzemdējusi četrus bērnus, no kuriem viens jau piedzimis nedzīvs, tāpēc šo gadījumu policija neizmeklēja.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ļoti cerams,ka ne ilgi,aiz restēm tādās .. nolinčo vai netīšam ,,paslīd” kāja .

  2. Un Latvijai tā slepkavniece būs bezgalīgus gadus jāuztur !?!?

Draugiem Facebook Twitter Google+