Praktiski
Rokdarbi

Mednieka platmales svētku piespraude0

Šāda cepure der gan dāmām, gan arī to var izmantot kungi. Ja jums mājās mīt kaislīgs mednieks, ieprieciniet viņu ar skaistu galvas rotu.

Tātad. Rudenī, pēc sloku medībām radās doma uztaisīt piespraudi no spārna. Pirmkārt, nav jāmokās ar spalvu sakārtošanu pušķī. Otrkārt, labāk par dabu tik un tā neviens nevar spalvas sakārtot. Spārns tika nogriezts elkoņa locītavā un palikts zem grīdas vāzes. Kā presi noteikti var izmantot jebkādu pietiekami smagu priekšmetu, galvenais pirms piespiešanas spārnu iztaisnot un nolikt ar ārpusi uz leju.

Kad slokas vēdeklītis bija gatavs, atlika izdomāt, kā to noformēt. Slokas ir maskēšanās meistari, un viņu spalvu rota ir brūni melni raiba, lai mežā viņu ir grūtāk pamanīt.  Tādēļ, lai padarītu piespraudi nedaudz košāku, papildus tika ņemtas fazāna un tītara spalvas. Labi, tītars pie mums nav medījams, ja nu vienīgi tirgū, taču viņam ir gana dekoratīvas spalvas, kas dažubrīd noder.

Darba gaita:
1. No materiāliem: slokas spārns, fazāna un tītara spalvas, superlīme, karstā pistoles līme, atlocītas pērlīšu cepurītes, kas ir nopērkamas rokdarbu bodēs, brošas pamatne un viegli kausējamā plastmasa.
2. Fazāna spalvām pūkas nost! Ar standziņām nokniebjam serdenes.
3. Ar superlīmi salīmējam spalvas dekoratīvi. Es izvēlējos fazāna krūšu spalvas, oranžas ar melniem plankumiņiem. Tās sarindoju tā, lai melnumi veido iedomātu līniju. Pa virsu ar karsto līmi piestiprināju tītara spalvas galu, lai izceltu metāla detaļas, kas tiks stiprinātas pa virsu. Atlocītās pērļu cepurītes veidi pusvēdeklīšus. Uzlīmēju divus cieši blakus vienu otram, lai malas ir pāri. Pēc tam tās smuki jāatloka tā, lai tās ieskauj spalvas.
4. No ātri kausējamās plastmasas izveidoju uzgali, kas ļoti labi pielīp gan pie paša spārna (kauls tika attīrīts no spalvām), gan pie metāla detaļām.
5. Ar karsto līmi pielīmēju brošas pamatni. No jauna sakarsējot plastmasu, tā kļūst lipīga un pērlītes var piestiprināt arī bez līmes.
6. Pēcāk spicīte jānokrāso. Kam nepatīk zelta krāsa, var izvēlēties jebkuru citu, taču tā kā tā ir svētku piespraude dāmas platmalei, tad uztaisīju to jo krāšņu.
7. Gatavs!

LA.lv