×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. augusts, 2015
Drukāt

Mednieki prasa atcelt dzinējmedību aizliegumu (3)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Atcelt dzinējmedību aizliegumu Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skartajās teritorijās, lai straujāk samazinātu mežacūku skaitu, šo otrdien Pārtikas un veterinārā dienesta rīkotajā ekspertu darba grupas sanāksmē ierosinājuši abu lielāko mednieku organizāciju pārstāvji.

Līdzīgi jau rīkojušies kaimiņvalstu Igaunijas un Lietuvas kolēģi, arī viņiem ĀCM dēļ noteikts šo medību ierobežojums.

“Redzam, ka ĀCM pārņēmis divas trešdaļas no Latvijas teritorijas un vasaras laikā tas strauji virzās uz priekšu arī ar visiem ierobežojumiem, tāpēc dzinējmedību aizliegumam vairs nav nekāda pamata un jādara viss iespējamais, lai nomedītu pēc iespējas vairāk mežacūku,” pamatojumu prasībai atļaut rīkot dzinējmedības arī ĀCM skartajās teritorijās Latgalē un Vidzemē skaidro Latvijas Mednieku savienības (LMS) valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis. Iniciatīva nākot no daudziem ierindas medniekiem un kolektīviem, kolēģa teiktajam piebilst Latvijas Mednieku asociācijas (LATMA) valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks. Medības ar dzinējiem ir efektīvs medību veids, kas, salīdzinot ar citiem, piemēram, gaides medībām, īsākā laika posmā ļauj nomedīt vairāk dzīvnieku.

Igauņu mednieku prasība ir ievērota, un Igaunijas Vides ministrija izdevusi rīkojumu, ar kuru dzinējmedības atļautas visā valsts teritorijā, taču Latvijas dienesti rīkojas daudz piesardzīgāk. J. Baumanis ironiski to nosauc par “vēlmi drusku piesegt savu pēcpusi”. Galvenais ierēdņu pretarguments pilnīgai grožu atlaišanai – lai mednieki no attālākiem medību formējumiem ar nomedīto meža­cūku gaļu neizplatītu sērgu plašākā teritorijā.

PVD un Valsts meža dienests (VMD) ekspertu sanāksmē medniekiem piedāvājis kompromisa variantu – dzinējmedības atļaut tikai ar nosacījumiem biodrošībai un konkrētās dienās. Patlaban PVD gatavo rekomendācijas, kādas prasības medībās būs jāievēro, lai VMD tās varētu atļaut, informēja PVD sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere. LMS un LATMA pārstāvji kompromisa variantu pagaidām nosauc par pieņemamu, taču vēl esot jāredz, kas būs uzlikts uz papīra.

Raksts sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ko dos medību atļaušana noteiktās dienās? Vai tad mednieku biedrībām ir kādi noteikumi par gaļas nenēsāšanu atkarībā no medību datuma? Neesu mednieks vai vetārsts, bet man izskatās pēc diletantisma.

  2. Pagaidi,draugs,kad izkaus visas mājas cūkas tad atļaus.Gan jau te tiek īstenots maziņš ,slepens plāniņš, kā nekā slimās cūkas nāk no austrumu robežas,iznīcināt nedrīkst,ekonomiku var pagremdēt arī šādi. A ko mēs meža cūkas vainīgas.

  3. Izskatās ka PVD no medībām saprot tik pat daudz, kā cūkas no aviācijas, sērga iet plašumā.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.4
Alūksne +12.6
Daugavpils +10
Saldus +13.6
Liepāja +16.8
Jelgava +13.8
Ventspils +15.7
Limbaži +13
Madona +7.9
Rēzekne +12.3
Draugiem Facebook Twitter Google+