×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. augusts, 2013
Drukāt

Mednieku festivāls “Minhauzens” piedimdina Dundagu

Linda DombrovskaLinda Dombrovska

Mednieku festivāls pulcē 1210 dalībniekus no visas Latvijas.

 

Pagājušās nedēļas nogalē Dundagu ar bisēm šautuvēs un mūziku estrādē pierībināja 15. mednieku festivāls “Minhauzena svētki 2013”. Dundžiņu pusē šogad spēkiem mērojās 1210 Latvijas mednieki no 66 kolektīviem, kopā ar atbalstītājiem sarīkojumu apmeklēja vairāk nekā divi tūkstoši ļaužu. “Minhauzenu” desmito gadu rīko Latvijas Mednieku asociācija (LATMA) ar konkrētās sarīkojuma vietas pašvaldības un vietējo mednieku atbalstu. Finansējumu nodrošina Medību saimniecības attīstības fonda piešķīrums, komandu dalībmaksa un sponsoru līdzekļi.

Lielās pļavas netālu no Dundagas parka Minhauzens bija pārvērtis par Zaķu, Bebru, Āpšu un citu kustoņu vārdos nosauktiem ciemiem ar košām teltīm, nojumēm, kūpošiem pavardiem un bagātīgi klātiem mielasta galdiem. Mednieki un mednieces ņipri kā skudras tekalēja no vienas sacensību vietas uz otru, pelnot savai komandai punktus trīspadsmit disciplīnās. Organizatori sagādāja arī pa kādam pārsteigumam. Kā atzīst LATMA izpilddirektors Haralds Barviks, aizraujoša izvērsusies šaušana ar vītņstobra ieroci stāvošā mērķī no 100 metru attāluma, jo mērķis atradies ieplakā un ūdenī, tāpēc šaut nācās no kalna lejā un pie mazākās vēja pūsmas tas ūdenī sakustējās. Toties medījuma pārvietošanas disciplīna dažam labam beidzās kā slapjo krekliņu šovs, jo pa pāriem bija jāķer ar ūdeni piepildīts balons.

Sacensību rezultāti nepārsteidz, nosaka atbildīgais par pasākuma norisi Aldis Felts: “Augšgalā redzamas vairākas no tradicionāli ambiciozākajām komandām: “Mārkulīči”, “Dundaga”, “Jons D”, “Mežāzis VP”, “Zvārde”, kuriem sestajā vietā pievienojies mednieku klubs “Švēriņi”.”

“Mārkulīču” kolektīva vadītājs Vilnis Jaunzems palepojas, ka četrpadsmit festivālos izcīnītas četras otrās vietas un trīs pirmās vietas godalgas. Ar Dundagu viņam saistās dēla debija komandas kapteiņa godā 2005. gada festivālā. Toreiz trīspadsmitgadīgo Tomasu puspajokam iecēla kapteiņa amatā un nostādīja līdzās citu komandu vadītājiem, taču Minhauzens augumā mazo puiku pat neesot ievērojis un pagājis garām nesasveicinājies. Šogad lielajam kapteinim Tomasam tika ne viens vien rokasspiediens par “Mārkulīču” uzvaru.

Raksts veidots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu

{gallery id=”1984″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+