Dabā
Medības

Mednieku sacensībās Alojā rezultāti kā Eiropas čempionātā0

Foto – Indulis Burka

Aprīļa pirmajā sestdienā Alojā, šautuvē “Reišmalīši” pussimts mednieku un sporta šaušanas entuziastu pulcējās uz tradicionālajām sacensībām “Oranžā šņepīte”.

Iepriekšējā vakarā, kad sacensību organizatori ierīkoja sacensību vietu, spēcīgas vēja brāzmas sniega pārslas grieza neprātīgā dejā, taču sacensību rīts atausa saulains, lai arī mazliet dzestrs. Saulei pamazāk kāpjot arvien augstāk, debesīs ieskanējās zosu, gulbju un citu putnu balsis.

Taču jau rīta agrumā šo idilli papildināja šāvienu troksnis – “pamodušies no ziemas miega”, mednieki un šaušanas sporta entuziasti raidīja mērķos vienu lādiņu pēc otra.

Lai arī šāvieni šautuvē skanēja no pusdeviņiem rītā, sacensībām pieteikties varēja līdz pat pulksten vienpadsmitiem. Šāds sacensību formāts izvēlēts, lai medniekiem, kuriem līdz sacensību vietai jāmēro tālāks ceļš, nevajadzētu celties nakts melnumā un, sākoties šaušanai, jācīnās ar miegu.

Kad labu brīdi bija šauts, visiem bija iespēja nobaudīt karstu zupu. Tikai pēc tam visi pulcējās uz atklāšanas parādi, kur atbraukušos uzrunāja sacensību organizators Aigars Rumbergs.

Rumberga kungs atklāja, ka citus gadus notikušās sacensības apaļajā stendā šogad atceltas drošības apsvērumu dēļ – lai nokļūtu pakalnā, kur notiek sacensības “Oranžajā šņepītē” (kompaksportings), jāiet ļoti tuvu garām apaļā stenda sektoram, un tas nav droši.

Šaušanā ar vītņstobra ieroci, šaujot 100 metru distancē uz bebra un lapsas mērķiem, precīzākais bija Dairis Neilands. Otrajā vietā – Einārs Lapiņš, trešais – Mārtiņš Ķepītis.

Amatieru grupā, šaujot 35 metros uz skrejošās mežacūkas mērķi, vislabāk veicās Mārtiņam Žīguram, otrais Dāvis Bērzkalns, trešais – Modris Lilenblats. Komandu konkurencē uzvaru izcīnīja komanda “MK Āpškalni”. Meistaru grupā precīzākie bija Lauma Zīle, Vilnis Zvirgzdiņš un Mareks Bašens. Komandu konkurencē uzvarēja komanda “Piparainie”.

Disciplīnā “Alojas ātršaušana” mednieki uz ugunslīnijas stājās pa vienam, lai 30 sekunžu laikā katrā no pieciem mērķiem raidītu pa vienai lodei. Īpaši piņķerīgs šis uzdevums bija pusautomātisko ieroču īpašniekiem, kuriem patronu ielādēšanai vajadzīgs ilgāks laiks.

Visātrākais un precīzākais šajā disciplīnā bija Oskars Lāma, kurš ieguva 39 punktus no 50 iespējamajiem. Par trim punktiem atpalika Gatis Bezdelīga, vēl par trim – Gatis Vējiņš.

Pakalnā, kur ierīkota kompaksportinga sacensību šaušanas vieta, emocijas sita augstu vilni – sacentās 35 šīs sporta veida cienītāji. Lai kvalificētos finālam, divu sēriju summā bija jāsavāc vismaz 44 punkti no 50 iespējamajiem.

Fināls bija Eiropas līmeņa sacensību cienīgs. Par ar 24 punktiem no 25 iespējamajiem pietika vien, lai ierindotos “tikai” ceturtajā vietā! Trīs sportisti sašāva 25 no 25 mērķiem un bija nepieciešama “pāršaušana”.

Lai sacensības neievilktos līdz tumsai, sportisti vienojās par ļoti sarežģītu uzdevumu – šaušanu pa diviem vienlaikus palaistiem mērķiem, no kuriem viens uzlido augstu debesīs, bet otrs lido projām ļoti ātri un zemu.

Vislabāk ar šo uzdevumu tika galā Vilnis Zvirgzdiņš. Otrajā vietā palika Valērijs Čeprovs, trešais – Arturs Volkovs.

LA.lv