Mobilā versija
+1.1°C
Māra, Mārīte, Marita
Sestdiena, 25. marts, 2017
16. janvāris, 2015
Drukāt

Dravot var arī pilsētā. Biškopja Jāņa Šnikvalda pieredze

Foto no Jāņa Šnikvalda personiskā arhīvaFoto no Jāņa Šnikvalda personiskā arhīva

Kāda ir pieredze, turot bites apdzīvotās vietās? Kādi noteikumi jāievēro, ja vēlos stropus izvietot parkā? KĀRLIS SEDLIŅŠ KANDAVAS NOVADĀ

Vairāku gadu pieredze stropu izvietošanā Rīgā un šovasar arī Salaspilī ir “Baltu dravas” saimniekam Jānim Šnikvaldam. Par bišu popularizēšanu Latvijas Biškopības biedrība viņu atzinusi par Gada biškopi sabiedrībā.

Kopumā sabiedriskās vietās Jānis izvietojis 30 saimju, tās mīt Mežaparkā aiz estrādes, Brīvdabas muzeja “Ārluiku” sētā un Salaspils botāniskajā dārzā.

Cilvēks ir lielāks drauds

Bitenieks stāsta, ka neviens nekad nav sūdzējies par bišu sagādātajām neērtībām. Lidones čakli dodas savās gaitās un cilvēkiem neuzbrūk. Kritiskāks brīdis, kad ļaudis varētu sabīties, ir spietošana, bet to Jānis visādi cenšas novērst, dravojot ar jaunām mātēm. Dravnieks izvēlējies miermīlīgas bites – itālietes un bakfāstietes.

Arī bites par cilvēkiem nesūdzas, piemēram, Mežaparkā tās pilnīgi mierīgi pārcieš visus rokkoncertus. Vienīgi Dziesmu svētku rīkotāji drošības dēļ tomēr lūguši stropus pārvietot citur.

Ja bišu mājiņas atstāj ziemot pilsētā, lielākās nepatikšanas sagādā zādzības. Garnadži agrāk paviesojušies arī Brīvdabas muzejā, tāpēc tagad saimes ziemā tiek ieslēgtas ēkā.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (17)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (6)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+