Mobilā versija
+4.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
16. janvāris, 2015
Drukāt

Dravot var arī pilsētā. Biškopja Jāņa Šnikvalda pieredze

Foto no Jāņa Šnikvalda personiskā arhīvaFoto no Jāņa Šnikvalda personiskā arhīva

Kāda ir pieredze, turot bites apdzīvotās vietās? Kādi noteikumi jāievēro, ja vēlos stropus izvietot parkā? KĀRLIS SEDLIŅŠ KANDAVAS NOVADĀ

Vairāku gadu pieredze stropu izvietošanā Rīgā un šovasar arī Salaspilī ir “Baltu dravas” saimniekam Jānim Šnikvaldam. Par bišu popularizēšanu Latvijas Biškopības biedrība viņu atzinusi par Gada biškopi sabiedrībā.

Kopumā sabiedriskās vietās Jānis izvietojis 30 saimju, tās mīt Mežaparkā aiz estrādes, Brīvdabas muzeja “Ārluiku” sētā un Salaspils botāniskajā dārzā.

Cilvēks ir lielāks drauds

Bitenieks stāsta, ka neviens nekad nav sūdzējies par bišu sagādātajām neērtībām. Lidones čakli dodas savās gaitās un cilvēkiem neuzbrūk. Kritiskāks brīdis, kad ļaudis varētu sabīties, ir spietošana, bet to Jānis visādi cenšas novērst, dravojot ar jaunām mātēm. Dravnieks izvēlējies miermīlīgas bites – itālietes un bakfāstietes.

Arī bites par cilvēkiem nesūdzas, piemēram, Mežaparkā tās pilnīgi mierīgi pārcieš visus rokkoncertus. Vienīgi Dziesmu svētku rīkotāji drošības dēļ tomēr lūguši stropus pārvietot citur.

Ja bišu mājiņas atstāj ziemot pilsētā, lielākās nepatikšanas sagādā zādzības. Garnadži agrāk paviesojušies arī Brīvdabas muzejā, tāpēc tagad saimes ziemā tiek ieslēgtas ēkā.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+