×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. jūnijs, 2013
Drukāt

Medusmēnesis ar Malaiziju. Ko mācīties Latvijai?

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kas jādara, lai valsti, kuras iedzīvotāju skaits ir 28,3 miljoni, vienā gadā apmeklētu tikpat liels tūristu skaits, iztērējot tur 68,5 miljardus ringitu jeb vairāk nekā 11 miljardus latu?

Šim tematam Malaizijas Tūrisma un kultūras ministrija veltīja vērienīgu pasākumu “Aeromeet 2013”, kas no 23. maija līdz 2. jūnijam pulcināja delegātus no 45 valstīm – 23 mediju un 47 tūrisma firmu pārstāvjus.

Paldies aģentūras “Tourism Malaysia” birojam Kualalumpurā un Stokholmā, kā arī Stokholmas biroja sadarbības partnerim Baltijā – tūrisma firmai “Banita Tour” par man doto lielisko iespēju sajust, iepazīt un izbaudīt Malaizijas krāsas, skaņas, garšas un sajūtas, gūstot neaizmirstamu un vērtīgu pieredzi.

Kādēļ Malaizijas valdība uzskatīja par nepieciešamu pilnībā apmaksāt visus ceļa un uzturēšanās izdevumus katram no 90 aicinātajiem viesiem, nodrošinot dzīvošanu piecu zvaigžņu viesnīcās un piesātinātu programmu, kurā ieplānots viss, izņemot laiku miegam?  

“Mēs vēlamies, lai jūs gūtu pēc iespējas plašu priekšstatu par mūsu zemi. Atgriežoties mājās jūs saviem lasītājiem izstāstīsiet redzēto un piedzīvoto,” intervijā smaidot man skaidro Dato Mirza Mohammads Taijabs, aģentūras “Tourism Malaysia” ģenerāldirektors. Un piebilst: “Jūs, žurnālisti, šajā pasākumā esat galvenās personas, jo mūsdienās cilvēki vairāk tic aculiecinieku personiskai pieredzei un emocijām nekā apmaksātiem reklāmas laukumiem ar tūrfirmu logotipiem.”

malaizija1

Uz jautājumu, ko esmu paguvusi redzēt un piedzīvot, īsumā varu atbildēt: esmu pabijusi vienā no pasaules augstākajiem dvīņu torņiem, izpeldējusies Dienvidķīnas un Andamānu jūrā, izstaigājusi vairākus dabas parkus, izrunājusies ar vietējiem zvejniekiem un batiku meistariem, izbaudījusi saulainu viesmīlību un fantastiski gardus ēdienus, bet galvenais – esmu ļāvusies šās zemes valdzinājumam, no pirmā acu skata, ar pirmo elpas vilcienu iemīlējusies tajā un sapratusi, ka vēlos šurp atgriezties.

Mājās pārrodos pārgurusi, bet laimīga. Komandējuma “atskaite” būs lasāma nākamajā žurnāla “Mājas Viesis” numurā, kas nāks klajā 21. jūnijā, bet stāsts par ekotūrismu un Malaiziju kā lielisku vietu, kur pavadīt medusmēnesi, – “Latvijas Avīzē” 27. jūnijā.

malaizija2

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+