×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
30. decembris, 2015
Drukāt

Medusmēnesis Džolijas gaumē (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Personīgo sāpi izdzīvojusi drāmā, kuras darbība norisinās mazmazītiņā ciematiņā pie Vidusjūras, Andželīna Džolija-Pita ir gan filmas “Pie jūras” scenārija autore, gan producente, gan režisore, kā arī galvenās lomas atveidotāja. Galveno vīriešu lomu atveido Breds Pits.

Apaļi desmit gadi jau pagājuši, kopš pasaule iepazinās ar Smita kungu un kundzi. Filma, kuras uzņemšanas laukumā uzvirmoja kaislības, ko nebija iespējams nekādi noslēpt no apkārtējiem, vēsturē paliks kā projekts, kas kopā saveda Holivudas neoficiālo karaļpāri Andželīnu Džoliju un Bredu Pitu, kuri nu izspēlējuši pavisam citādas attiecības saules pielietā Vidusjūras krasta ciematiņā un izdarījuši to… sava medusmēneša laikā. Amerikāņi Rolands un Vanesa ar šiku ceļo pa Francijas dienvidiem un, apmetušies nomaļā viesnīciņā, katrs mēģina tikt galā ar saviem dēmoniem. Viņa cīnās ar vārdā nenosaukto depresiju, viņš cenšas uzrakstīt grāmatu, un abiem kopā jāpaveic gandrīz neiespējamais – jāsaglābj savas attiecības, pār kurām kā smaga nasta pārvēlies milzīgs zaudējums.

“Pie jūras” ir jau trešā Andželīnas Džolijas režisētā mākslas filma, sekojot drāmām “Asins un medus zemē” (2011) un “Nesalauztais” (2014), un šobrīd viņa veido filmu, kas bērna acīm atklās šausmas, ko Longa Unga aprakstījusi biogrāfiskajā grāmatā “No sākuma viņi nogalināja manu tēvu: Kambodžas meita atceras”. “Pie jūras” šajā kompānijā izskatās pēc baltā zvirbuļa – dramatiski materiāli ar vērienu Džolijai padevušies daudz veiksmīgāk nekā intīmā, askētiskā un Eiropas kino tradīcijās ieturētā lente “Pie jūras”, kas pamatīgu pērienu saņēmusi no ASV kinokritiķiem un, neskatoties uz abu galveno lomu atveidotājiem, pat netika iekļauta lielo tīklu repertuārā, tādējādi ar pirkstu iebakstot švakajā komercpotenciālā. Pati Džolija intervijās runā par iespēju kalpot mākslai un beidzot eksperimentēt, nevis kalpot Holivudas produktu kalkulācijām, un pat izmeta, ka Vanesas loma, iespējams, viņas kā aktrises karjerā būs pēdējā, lai krietni vairāk pievērstos mājas dzīvei un īstajam sapnim – režijai.

 

UZZIŅA:

“Pie jūras”/”By the Sea”

ASV, 2015.

Režisore: Andželīna Džolija-Pita

Lomās: Andželīna Džolija-Pita, Breds Pits, Melānija Lorēna, Melvils Popu, Rišārs Borinžē, Niels Arestrups

No 1. janvāra “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

Draugiem Facebook Twitter Google+