×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
22. jūnijs, 2015
Drukāt

Medvedevs aicinās Putinu pagarināt Krievijas sankcijas pret ES (5)

Foto - LETA/ITAR-TASSFoto - LETA/ITAR-TASS

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs pirmdien uzdeva vicepremjeram, valdības aparāta vadītājam Sergejam Prihodjko sagatavot aicinājumu Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam par pusgadu pagarināt Krievijas noteiktās sankcijas pret Eiropas Savienību (ES), tostarp aizliegumu ievest lielāko daļu pārtikas produktu, saistībā ar to, ka ES ārlietu ministri pirmdien apstiprināja pret Krieviju noteikto sankciju pagarināšanu par šādu pašu termiņu.

“Sergej Eduardovič, ņemot vērā, ka ES par pusgadu ir pagarinājusi sankcijas pret Krievijas Federāciju, lūdzu jus sagatavot manu aicinājumu prezidentam ar priekšlikumu pagarināt prezidenta dekrēta par ierobežojošu pasākumu noteikšanu no Krievijas Federācijas puses par šādu pašu termiņu,” sacīja Medvedevs vicepremjeram Prihodjko sanāksmē, kurā piedalījās visi vicepremjeri.

Turklāt Medvedevs uzdeva sagatavot atbilstošu valdības rīkojumu, “kurā ir noteiktas produkcijas kategorijas, ārējās tirdzniecības darījumu objekti, uz kuriem attiecas Krievijas ierobežojošie pasākumi”.

Krievijas Ārlietu ministrija (ĀM) pirmdien pauda vilšanos par ES valstu ārlietu ministru lēmumu pagarināt sankcijas.

“Esam dziļi vīlušies, ka ES atkal ir guvis virsroku rusofobiskā lobija viedoklis, un šis lobijs ir dabūjis cauri lēmumu par nelikumīgo ierobežojumu pagarināšanu. Turklāt Briselē apzināti noklusē, ka tas garantēti izraisīs to, ka simtiem tūkstošu, bet, pēc dažiem vērtējumiem, arī vairāki miljoni eiropiešu zaudēs savas darba vietas,” teikts Krievijas ĀM paziņojumā.

“ES pēc inerces turpina uzlikt visu atbildību Krievijas pusei par Minskas vienošanos pilnīgu izpildi. Šādas pieejas absurdums jau sen visiem ir saprotams. Atslēga Ukrainas iekšējās krīzes noregulējumam bija un paliek Kijevas rokās, taču tā nesteidz pildīt savas saistības,” uzsver Krievijas ĀM.

“Īpaši ciniski izskatās tas, ka lēmumu par pret Krieviju vērsto sankciju pagarināšanu ES valstis ir pieņēmušas 22.jūnijā – dienā, kad fašistiskā Vācija uzbruka PSRS. Gribētos ticēt, ka tā ir sakritība, nevis speciāli izdomāts solis,” piebilst Krievijas ĀM.

(ES) valstu ārlietu ministri pirmdien oficiāli apstiprināja ekonomisko sankciju pagarināšanu pret Krieviju par sešiem mēnešiem, lai panāktu, ka tā pilnīgi ievēro Minskas vienošanos par mieru Ukrainā, paziņoja ES amatpersonas.

“ES ir pagarinājusi ekonomiskās sankcijas pret Krieviju līdz 2016.gada 31.janvārim ar nolūku [panākt] Minskas vienošanās pilnīgu īstenošanu,” mikroblogu vietnē “Twitter” pavēstīja ES preses sekretāre.

Jau ziņots, ka par sankciju pagarināšanu Briselē 17.jūnijā vienojās visu 28 ES dalībvalstu vēstnieki. Līdz ar to šīs sankcijas, kuru termiņš beigtos 31.jūlijā, tiek pagarinātas līdz 31.janvārim.

ES valstu ārlietu ministru lēmums pagarināt sankcijas nozīmē, ka šis jautājums ceturtdien un piektdien paredzētajā ES līderu samitā Briselē netiks apspriests.

2014.gada 1.jūlijā pret Krievijas enerģētikas, aizsardzības un finanšu sektoriem tika noteiktas ES sankcijas. Krievija uz tām atbildēja, 2014.gada augustā liedzot ievest lielāko daļu pārtikas produktu no ES.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nu lai tak liek savas sankcijas un brauc ar žiguļiem, nelieto rietumos ražotos datorus un telefonus. Internetu arī vajadzētu ierobežot – nav ko Krieviem rādīt rietumu web lapas.

  2. jo eiropa un ASV pagarinās ilgāk un pec tam krievijā maksās karptupelis 15000 rubļi par katru kartupeli.

  3. un Putins pretosies !!!!! Būtu ļoti labi, ja mūs atpestītu no šādas informācijas

  4. Medvedevs aizinās pakart putinu Atbildēt

    jo putins ir atbildīgs par 298 cilvēkiem kurus uzspridzināja krievija

  5. beernudaarzs!!

Draugiem Facebook Twitter Google+