×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
23. aprīlis, 2012
Drukāt

Medvedevs apžēlo tikai vienu opozīcijas aktīvistu

dima5

Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs apžēloja tikai vienu ieslodzīto, kas bija iekļauts opozīcijas izveidotajā sarakstā.

Februāra sākumā Cilvēktiesību padomes darba grupa jautājumos par pilsonisko līdzdalību tiesu jomā piedāvāja prezidentam apžēlot vairāk nekā 30 krimināllietās notiesātos un apsūdzētos, arī bijušo naftas lielfirmas “Jukos” vadītāju Mihailu Hodorkovski un viņa darījumu partneri Platonu Ļebedevu. 5. martā Medvedevs uzdeva Ģenerālprokuratūrai pārbaudīt attiecībā uz 32 cilvēkiem, arī attiecībā uz Hodorkovski un Ļebedevu, pieņemto spriedumu likumību un pamatotību. Taču apžēlots ir ticis viens no sarakstā iekļautajiem ieslodzītajiem – Sergejs Mohnatkins, kurš tika notiesāts par uzbrukumu policistam opozīcijas mītiņa laikā. Viņš tika apsūdzēts, ka 2009. gada 31. decembrī salauzis kādam likumsargam degunu. Mohnatkins gan uzstāja, ka viņš tikai gājis garām mītiņa norises vietai un iejaucies, jo policists esot sitis sievieti. 2010. gada jūnijā viņam tika piespriests divarpus gadu cietumsods.

Kā teikts Medvedeva izdotajā dekrētā, 1954. gadā dzimušais Mohnatkins tiks atbrīvots, “pamatojoties uz humāniem principiem”. Pats Mohnatkins bija lūdzis apžēlošanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+