×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
28. janvāris, 2013
Drukāt

Medvedevs atzīst, ka Asads ir kļūdījies

Vilcinot politiskās reformas, Sīrijas prezidents Bašars al Asads pieļāvis “būtisku, iespējams, fatālu kļūdu”, atzina Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

 

“Attiecībā uz politisko reformu īstenošanu prezidents Asads kļūdījās. Viņam visu vajadzēja izdarīt daudz ātrāk, iesaistot savā pusē to mērenās opozīcijas daļu, kas bija gatava sēdēt ar viņu pie viena galda. Tā ir viņa būtiska kļūda, iespējams, fatāla,” intervijā telekanālam CNN sacīja premjers. “Man šķiet, ka ar katru dienu, katru nedēļu, katru mēnesi sarūk izredzes uz viņa palikšanu. Bet es vēlreiz atkārtoju – tas ir jālemj Sīrijas tautai. Nedz Krievijai, nedz ASV, nedz kādai citai valstij,” uzsvēra Medvedevs.

“Es pats personīgi vairākas reizes esmu zvanījis Asadam un teicis – īstenojiet reformas, sēdieties pie sarunu galda. Vēlreiz atkārtoju, manuprāt, diemžēl, Sīrijas valdība tam nebija gatava,” sacīja premjers.

Starptautiskajai sabiedrībai patlaban vissvarīgākais ir nodrošināt nacionālā izlīguma procesu, jo pretējā gadījumā vardarbība Sīrijā turpināsies. “Vai nu tas ir nacionālā izlīguma process un tas noris, to kontrolējot pasaules sabiedrībai, vai arī tas ir bezgalīgs pilsoņkarš. Trešā nav,” uzsvēra Medvedevs, piebilstot, ka Krievija ir gatava piedalīties noregulējuma procesā. “Nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut situāciju, ka bruņotas rīcības rezultāta tiek “noslaucīta” pašreizējā politiskā elite,” jo “tad pilsoņkarš šajā valsī turpināsies gadu desmitiem ilgi”, brīdināja premjers.

Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011. gada marta, un saskaņā ar ANO datiem tajā dzīvību ir zaudējuši vairāk nekā 60 tūkstoši cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+