×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. jūnijs, 2012
Drukāt

Medvedevs grasās apmeklēt Kuriļu salas

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs jūlijā gatavojas apmeklēt lielāko no Kuruļu salām, uz kuru pretendē arī Japāna, atsaucoties uz anonīmiem avotiem, informē vietējā ziņu aģentūra.

“2. jūlijā premjerministrs izlidos uz Vladivostoku, bet pēc tam dosies uz Sahalīnas salu un Iturupu,” kuru japāņi dēvē par Etorfu salu, savā interneta vietnē ziņo “Sakhalin.info”. Jau pagājušajā nedēļā Medvedevs apsolīja apmeklēt Tālo Austrumu lielāko pilsētu Vladivostoku, lai pārbaudītu sagatavošanās darbus Āzijas uun Klusā okeāna ekonomiskās kopienas samitam, kas gaidāms septembrī. “Sakhalin.info” izplatītās ziņas amatpersonas pagaidām nav komentējušas. Vēl atrazdamies prezidenta amatā, Medvedevs 2010. gada novembrī izsauca Tokijas sašutumu, apmeklējot Kuriļu salas.

1945. gadā padomju spēku okupēto Kuriļu salu dienviddaļu Japāna uzskata par savām Ziemeļu teritorijām. Tokija pretendē uz Iturupas, Kunaširas, Šikotanas un Habomai salām, atsaucoties uz divpusējo 1855. gada Traktātu par tirdzniecību un robežām. Maskava savukārt uzskata, ka Krievijas suverenitāte pār Dienvidkuriļu salām nav apšaubāma. Šīs domstarpības kavē robežas noteikšanu un miera līguma noslēgšanu pēc Otrā pasaules kara.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+