×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. jūlijs, 2012
Drukāt

Medvedevs ierodas Kuriļu salās

Foto - AFPFoto - AFP

Riskējot atkal saasināt Maskavas un Tokijas attiecības, Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs šodien ieradies vienā no Kuriļu salām, uz kuru pretendē arī Japāna.

Medvedeva lidmašīna nosēdās Mendeļejeva lidostā Kunaširas salā, kas atrodas uz ziemeļiem no Japānai piederošās Hokaido. Līdz ar Medvedevu Kunaširā ieradusies liela amatpersonu delegācija, tostarp vicepremjere Olga Golodeca, Krievijas prezidenta pilnvarotais Tālo Austrumu apgabalā Viktors Išajevs un reģionālās attīstības ministrs Oļegs Govoruns.

Vēl atrazdamies prezidenta amatā, Medvedevs 2010. gada novembrī izsauca Tokijas sašutumu, apmeklējot Kuriļu salas. Savukārt 2011. gada februārī Krievija paziņoja, ka palielinās savu militāro klātbūtni Kuriļu salās. Tomēr pēc zemestrīces un tās izraisītās kodolkatastrofas, kas Japānu piemeklēja pagājušā gada martā, spriedze abu valstu attiecībās nedaudz mazinājās.

1945. gadā padomju spēku okupēto Kuriļu salu dienviddaļu Japāna uzskata par savām Ziemeļu teritorijām. Tokija pretendē uz Iturupas, Kunaširas, Šikotanas un Habomai salām, atsaucoties uz divpusējo 1855. gada Traktātu par tirdzniecību un robežām. Maskava savukārt uzskata, ka Krievijas suverenitāte pār Dienvidkuriļu salām nav apšaubāma. Šīs domstarpības joprojām kavē robežas noteikšanu un miera līguma noslēgšanu pēc Otrā pasaules kara.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+