×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. jūlijs, 2012
Drukāt

Medvedevs ignorē Japānas iebildumus saistībā ar vizīti Kuriļu salās

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs paziņojis, ka Japānas dusmas saistībā ar viņa neseno vizīti Kuriļu salās viņam ir vienaldzīgas, un aicinājis arī citus ministrus biežāk apmeklēt šo reģionu.

“Kas attiecas uz mūsu japāņu partneru reakciju – man vienalga. Man tā rūp tik maz, ka es pat nevēlos tērēt laiku, atbildot uz jūsu jautājumu,” paziņoja Medvedevs. “Kāpēc? Tāpēc, ka kādēļ gan lai mēs apspriestu Krievijas valdības galvas klātbūtni Krievijas teritorijā?”

Medvedevs otrdien ieradās vizītē vienā no Kuriļu salām, uz kuru pretendē arī Japāna. Apmeklējot šo reģionu, Medvedevs izsauca Tokijas sašutumu arī 2010. gada novembrī, vēl atrazdamies prezidenta amatā. Arī šoreiz Medvedeva ierašanās Kuriļu salās nepalika bez Tokijas ievērības. Uz Japānas Ārlietu ministriju tika izsaukts Krievijas vēstnieks Jevgēņijs Afanasjevs, lai viņam izteiktu Tokijas neapmierinātību ar Medvedeva rīcību.

1945. gadā padomju spēku okupēto Kuriļu salu dienviddaļu Japāna uzskata par savām Ziemeļu teritorijām. Tokija pretendē uz Iturupas, Kunaširas, Šikotanas un Habomai salām, atsaucoties uz divpusējo 1855.gada Traktātu par tirdzniecību un robežām. Maskava savukārt uzskata, ka Krievijas suverenitāte pār Dienvidkuriļu salām nav apšaubāma. Šīs domstarpības joprojām kavē robežas noteikšanu un miera līguma noslēgšanu pēc Otrā pasaules kara.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+