×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
20. maijs, 2014
Drukāt

Medvedevs: Krievija un Rietumi atrodas uz jauna Aukstā kara sliekšņa (5)

medvedevs_afpleta2

Ukrainas krīzes dēļ Krievija un Rietumi nonākuši uz jauna Aukstā kara sliekšņa, otrdien pārraidītā televīzijas intervijā paziņojis Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

“Būtībā mēs lēnām, bet nekļūdīgi tuvojamies otrajam Aukstajam karam, kas nav vajadzīgs nevienam,” intervijā telekanālam “Bloomberg” pirmdien norādīja Medvedevs.

Krievijas premjerministrs nosodīja ASV prezidenta Baraka Obamas reakciju uz Ukrainas krīzi un pauda nožēlu, ka Vašingtona pazudinājusi gadiem ilgo darbu abu valstu attiecību uzlabošanā.

“Es domāju, ka prezidents Obama varētu būt taktiskāks politiķis, apspriežot šos jautājumus,” norādīja Medvedevs.

“Vienošanās, kas tika panākta ar Ameriku, bija noderīga. Man ļoti žēl, kas viss, kas tika sasniegts, tagad tiek iznīcināts ar šiem lēmumiem,” viņš piebilda.

Medvedevs norādīja, ka Krievija nav daudz komentējusi sankcijas, nedz arī spēcīgi atbildējusi uz tām, lai gan Maskava varētu sagādāt nepatīkamus brīžus valstīm, kas sankcijas piemērojušas.

Premjers apstiprināja, ka Krievija gatavojas parakstīt lielu līgumu ar Ķīnu par gāzes piegādēm, līdz ar to Krievijai pavērsies iespēja novirzīt Eiropai paredzēto gāzi uz Ķīnu.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pašreiz atrodas vizītē Ķīnā, kur kopā ar Ķīnas prezidentu parakstījis lielu skaitu līgumu, ziņoja aģentūra “Siņhua”.

Eiropas Savienība (ES) tikmēr meklē veidus, kā mazināt savu atkarību no Krievijas dabasgāzes.

Gandrīz 15% no visas ES patērētās gāzes tiek piegādāti no Krievijas cauri Ukrainas teritorijai.

Medvedevs intervijā “Bloomberg” pauda pārliecību, ka Rietumeiropai nav citu alternatīvu Krievijas gāzei.

Vienlaikus viņš norādīja, ka “ļaunākā scenārija gadījumā” tīri teorētiski dabasgāzi, kas paredzēta Eiropai, bet netiktu piegādāta, varētu nosūtīt uz Ķīnu.

Tomēr Krievijai ir “pietiekami daudz gāzes, lai sūtītu piegādes gan pa austrumu, gan rietumu maršrutiem”, piebilda Medvedevs.

Jau vēstīts, ka Eiropas Savienība (ES), Krievija un Ukraina nākamnedēļ plāno tikties uz sarunām, lai apspriestu turpmākās Krievijas dabasgāzes piegādes Kijevai un Eiropai, pirmdien Berlīnē paziņoja ES enerģētikas komisārs Ginters Etingers.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Randy, BR-Deutschland & Latvia, EU Atbildēt

    Principaa jauns aukstais karsh nebuut nav slikti. Rietumu sabiedriiba labaak saprastu kas ir kas. Galvenais – Latvijai jaabuut Rietumu pusee.

  2. Ko nu melot, laikam jau tas karš kādu laiku kā palaists. Kaut nu paliktu tikai aukstais…

  3. Lai ieriebtu rietumiem Krievija nolēmusi uzbarot Ķīnu.kad tā jau spēcīgā Ķīna kļūs vēl varenāka .tad tā okupēs Krieviju bez sevišķām pūlēm.Arī Staļins līdz pat 1941.g.22 jūnijam sūtīja Hitleram naftu ,graudus,metālu,bet Ķīna 1967.g. pie Damanskas salas dažas dienas pakaroja ar PSRS un tomēr šo salu ieguva,kas tagad ķīniešu valodā saucās -cerība.

  4. Gāze jau principā pieder visiem, āpat kā gaiss. Bet dažiem liekas, karesursus ir dzemdējuši paši un to uzskata par saviem… Tas ir smieklīgi. Krievija nodrošina dabas resursu piegādi, nevis gāzi 🙂 Beigsies resursi un tā pat visi brauksim ar elekro vai kādiem citiem braucamajiem.

  5. pēc lasītā bet labs Atbildēt

    =kopš 1917 vienmēr ir vainīgi tikai un vienīgi tie citi- amerikāņi, latvieši,somi,poļi, vācieši, gruzīņi, un nu jau ukraiņi. Nožēlojami , jo par nāciju mūsdienu Kirevijas sabiedrību nevar nosaukt. Tur ir pamatos “stado” ar dažiem indivīdiem kā izņēmumu.= Tā valsts, kura bez ienaidnieka tēla nevar dzīvot un NATO rādās katrā eiropietī. Tikai savas atvases gan aizsūta mācīties un pat dzīvot sapuvušajos rietumos. Tā retorika ir laikam domāta ierindas jūsmotājiem pat Staļinu atvainojos par Putinu…Tas arī attiecas uz Latvijas krieviem un ne tikai – sk. Venspils hūti un ZZS ilgo klusēšanu par NATO…Jūrnieki teiktu Lembergs un ZZS peld Putina farvaterī…

Draugiem Facebook Twitter Google+