×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
28. marts, 2012
Drukāt

Medvedevs mudina Romniju “izmantot galvu”

dima4

Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs mudināja ASV republikāņu prezidenta amata kandidātu Mitu Romniju vairāk “lietot galvu” un beigt izmantot Holivudas klišejas, šādi reaģējot uz Baltā nama pretendenta spriedumiem, ka Maskava ir Vašingtonas “ģeopolitiskais ienaidnieks numur viens”.

Šādas klišejas “ož pēc Holivudas”, sacīja Medvedevs, vienlaikus iesakot ASV priekšvēlēšanu sacensību dalībniekiem “izmantot galvu” un atcerēties, ka aukstā kara laiki ir sen jau pagātnē. “Kas attiecas uz dažādām ideoloģiskajām klišejām, mani tas vienmēr dara bažīgu, kad viena vai otra puse izmanto tādas konstrukcijas kā “ienaidnieks numur viens”, tas ož pēc Holivudas un noteikta laika perioda,” norādīja prezidents.

Preses konferencē pēc Dienvidkorejas vizītes Medvedevs sacīja: “Es ieteiktu visiem ASV prezidenta krēsla pretendentiem, ieskaitot arī to, par kuru jūs prasījāt, vismaz divas lietas – pirmkārt, formulējot pozīciju, tomēr ietvert saprāta spriedumus, izmantot galvu – tas prezidenta amata kandidātiem nav kaitīgi -, un, otrkārt, paskatīties pulkstenī – tagad ir 2012. gads, nevis 70. gadu vidus, un, lai arī kādai partijai viņš piederētu, viņam ir jāņem vērā politiskās reālijas.”

Romnijs pauda pārliecību, ka Savienotajām Valstīm Krievija ir “ģeopolitiskais ienaidnieks numur viens”. “Šodien Krievija, un nevis Irāna vai Ziemeļkoreja, ir ASV ģeopolitiskais ienaidnieks. Tā vienmēr atbalsta vissliktākos pasaulē,” komentējot iepriekš Seulā notikušo Obamas un Medvedevs tikšanos, telekanālam CNN sacīja Romnijs. Obama otrdien noraidīja republikāņu kritiku pēc mediju nejauši noklausītās sarunas ar viņa Krievijas kolēģi Medvedevu, kurā Obama atzīst, ka pēc novembrī gaidāmajām Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanām viņam būtu plašākas manevra iespējas risināt Krievijas neapmierinātību izsaukušos jautājumus attiecībā uz ASV pretraķešu aizsardzības vairogu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+