Pasaulē
Citur

Medvedevs saskata iespējas attiecību uzlabošanai ar Ukrainu2

Foto Itar-Tass/Scanpix/LETA

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs pirmdien izteicis cerību, ka ar jaunievēlēto Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski pastāv iespējas attiecību uzlabošanai starp Kijevu un Maskavu.

“Galvenais, kas jānovēl jaunajai Ukrainas vadībai, ir veselais saprāts. Un protams, sapratne par mūsu valstu tautu attiecību dziļo vērtību, kurām jābūt augstākām par politisko konjuktūru,” savā “Facebook” lapā raksta Medvedevs. “Rezultāts parādīja skaidru pieprasījumu pēc jaunām pieejām Ukrainas problēmu risināšanai. Acīmredzams, ka jaunā prezidenta priekšā stāvēs uzdevums konsolidēt valsti, ņemot vērē pēdējo gadu reālitāti.”

Vienlaikus Medvedevs pauda pārliecību, ka Zelenskis turpinās pret Krieviju izmantot to pašu retoriku kā priekšvēlēšanu kampaņas laikā, “atkārtojot pazīstamus ideoloģiskos formulējumus, kas orientēti uz dažādām iedzīvotāju grupām. Šajā sakarā nekādas ilūzijas neizjūtu”.

“Tajā pat laikā iespējas attiecību uzlabšanai ar mūsu valsti tomēr ir. Kas tam ir vajadzīgs? Godīgums. Un vēl vajadzīga pragmatiska un atbildīga pieeja,” norādīja Medvedevs.

Ukrainā svētdien notikušajā prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā pārliecinoši uzvarējis komiķis Volodimirs Zelenskis, iegūstot 73,19% balsu, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) paziņotie rezultāti, kas iegūti pēc 94% protokolu apstrādes.

Porošenko ieguvis 24,48% balsu, liecina dati.

Zelenskis uzvarējis Porošenko visos Ukrainas apgabalos, izņemot Ļvovas apgabalu.

Savukārt ārvalstīs Porošenko uzvarējis Zelenski, pārspējot viņu ar 54,73% pret 43,78%, liecina dati pēc 100% ārvalstu balsošanas iecirkņos nodoto balsu apkopošanas.

Porošenko uzvarējis Zelenski 45 valstīs, tostarp ASV, Lielbritānijā, Vācijā, Kanādā, Austrijā un Itālijā. Savukārt Zelenskis vairāk balsu ieguvis 24 valstīs, tostarp Gruzijā, Baltkrievijā, Polijā, Slovākijā un Baltijas valstīs.

Galīgie oficiālie rezultāti gaidāmi ap 30.aprīli.

Prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā pirms trim nedēļām, kurā bija 39 kandidāti, Zelenskis saņēma 30% balsu, bet Porošenko – 16% balsu.

Prezidenta amata termiņš ir pieci gadi.

LA.lv