×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
21. februāris, 2012
Drukāt

Medvedevs tiekas ar protestu kustības līderiem

dima3

Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs ticies ar protestu kustības līderiem.

Tikšanās laikā apspriesti veidi, kā reformēt “nebūt ne ideālo” valsts politisko sistēmu. Protestu kustību pārstāvēja pazīstamais opozīcijas aktīvists Sergejs Udaļcovs, Kremļa kritiķis Boriss Ņemcovs, liberālais politiķis Vladimirs Rižkovs un citi aktīvisti. “Mūsu politiskā sistēma ne tuvu nav ideāla, un vairums no jums, kas esat šeit ieradušies, to pakļaujat kritikai un nereti arī ļoti asai kritikai,” tikšanās laikā savā Piemaskavas rezidencē Gorkos sacīja Medvedevs. “Šeit ir cilvēki ar ļoti atšķirīgiem politiskajiem uzskatiem, un tas ir labi, jo mums ir jāsaprot, kurā virzienā attīstīsies mūsu politiskā sistēma.”

Kadri no šīs tikšanās pārraidīti arī valsts televīzijā. Taču televīzijas sižetā skatītājiem netika dota iespēja uzklausīt, kas bija sakāms protestu kustības līderiem. Vēl pirms tikšanās Ņemcovs solīja runāt ar Medvedevu par 37 politieslodzīto atbrīvošanu un pieprasīt veikt izmaiņas valsts konstitūcijā, kas paredzētu, ka viens cilvēks prezidenta amatā nevar atrasties trīs termiņus.

Krievijas ziņu aģentūras vēsta, ka Medvedevs ar opozicionāriem apspriedis savus ierosinājumus, kas jau iesniegti parlamentā un kas paredz atjaunot gubernatoru vēlēšanas un vienkāršot partiju reģistrācijas procedūru. Taču opozīcija pieprasa anulēt daudz pelto Valsts domes vēlēšanu rezultātus un īstenot vērienīgas politiskās reformas.

Pašreizējais premjerministrs Vladimirs Putins 4. martā gaidāmajās prezidenta vēlēšanās plāno atgriezties Kremlī. Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka Putins vēlēšanās uzvarēs, taču opozīcija solījusi rīkot protestus pret Putina dominanci Krievijas politikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+