×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. aprīlis, 2015
Drukāt

Labam prezidentam jāiztur vēlēšanu ugunskristības. Saruna ar Raivi Dzintaru (15)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Latvijas Avīzē” viesojās “Visu Latvijai” – “TB”/LNNK partijas līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars. Par nacionāli noskaņoto cilvēku pozīciju attiecībā pret pēdējā laika notikumiem ap LTV krievu kanālu, ministra Rinkēviča bēdīgi slaveno tviterziņojumu un tuvo Valsts prezidenta vēlēšanu sakarā Dzintara kungu izjautāja Voldemārs Krustiņš, Māris Antonevičs un Egils Līcītis.

V. Krustiņš: – Sakiet, kāda ir partijas nostāja pret deputāta Edvīna Šnores idejām, īpaši pret to, ka viņš noliedz speciāla krievu kanāla atvēršanu Latvijā?

R. Dzintars: – Savulaik aktīvi aicināju Edvīnu iesaistīties politikā un mudināju partiju viņam uzticēt augstu vietu vēlēšanās. Domāju, ka šī iesaistīšanās ir attaisnojusies. Viņš ir jauns, perspektīvs līderis. Nacionāli domājošiem cilvēkiem ir dažādas gaumes: dažiem patīk diplomātiskāka valoda, citiem asums un tiešums. Edvīns noteikti pieder asākiem, kaismīgākiem nacionālistiem; mazāk uz kompromisu orientētiem.

Par krievu kanālu. Ja TV pašreiz, vienalga, ar saviem spēkiem vai kopā ar igauņiem, uzticētu veidot šādu kanālu, tad ieguldītie līdzekļi ne vien nedotu plānoto efektu, proti, mazinātu Kremļa propagandu, bet pastāv risks, ka tai pat līdzdarbotos. Apliecinājumu tam varam atrast vēsturē, apskatot, kā klājies, veidojot LTV7 programmu. Atceramies gadījumus, kad pirms 16. marta par “ekspertiem” uzaicināja sociālistisku organizāciju pārstāvjus, kam, protams, bija “šausmīgi” par to, kas notiek šai datumā. Līdzīgi – tikai pretējā mērcē – sižeti par 9. maiju. Tur nav melns uz balta propaganda kā Pirmajā Baltijas kanālā – ir maigāka pieeja, bet uz nodokļu maksātāju rēķina. Nav pamata domāt, ka tagad sabiedriskajā medijā radīta sistēma, lai lietas notiktu citādi. Tāpēc atbilde uz jautājumu, vai būtu vēlams vēl viens LTV kanāls krieviski, ir – noteikti ne. Tur viedokļi ar Šnores kungu saskan.

Uzsvēršu citu niansi. Informatīvā kara apstākļos visi līdzekļi ir labi. Militārajā terminoloģijā: ja tev pa rokai ir pretinieka ražoti ieroči un savu nav, tad šauj ar tiem. Tāpēc piekrītu – ar auditorijām ir jāstrādā. Ja efektīvi iespējams mazināt Putina propagandu, kuras varā pilnīgi atrodas daļa iedzīvotāju, tad to jāmēģina darīt. Krievijā vēl ir atvērtas daļas platformas, kas darbojas neatkarīgi, un tās spēj melus atmaskot daudz profesionālāk, nekā ir vietējo krievu žurnālistu spēkos. Lūk, šādas informācijas plašāka pieejamība ir jāatbalsta. Savas informācijas telpas aizstāvība, pretdarbošanās melu propagandai – šodien tas viss jau iegūst nacionālās drošības nozīmi.

– Tātad valdības locekļi no NA nebalsos par krieviskā LTV3 finansēšanu?

– Domāju, ka līdz balsošanai pat nenonāks.

– Ir taču jau sastādītas tāmes, uzrakstītas koncepcijas, slēgtas vienošanās.

– Kas slēdzis, sastādījis? Ne mēs un arī ne valdība.

– Nu kā – mūsu valsts iestādes, NEPLP. LTV 
vadība!

– Tās ir tikai viņu vēlmes. Domāju, valdībā par to nebalsos, un partijas ar ministriem pārrunātā pozīcija ir tāda, ka pašreizējos apstākļos neesam gatavi atbalstīt tēriņus krievu kanāla veidošanai. NEPLP un sabiedriskā medija vadība sākotnēji centās tikt pie lieliem līdzekļiem ar ideju par LTV un Latvijas radio apvienošanu, kas tā kā neizdevās. Uz Ukrainas fona radās jauna ideja.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Vai,piemēram,obligātā veselības apdrošināšana,Raivi,Latvijā vispār nav vajadzīga?

 2. ................... Atbildēt

  kāpēc raivi, partijas naudas maku lūsi

 3. Kāpēc NA saredz tikai LTV krievu kanālu,bet neredz pašā degungalā darbojošos Rodina.lv un militarizēto Baltijas kazaku pulku?

 4. Tāpat,kā labai partijai jāpilda savi solījumi! Kur palika VL programmā jau no paša pirmsākuma ierakstītais progresīvais ienākuma nodoklis un pašas partijas rosinātā 12% PVN likme pārtikai? Ar “Vienotības” progresivitāti un kārtējo sociālo pabalstu samazinātas PVN likmes vietā,diemžēl nepietiks! Arī obligāto veselības apdrošināšanu,kā citās ES valstīs,nāksies ieviest.
  Klusēšana te nelīdzēs!

 5. … Zel, ka Raivis personigi vel nav sagatavots/ jies VP kanditaturai … cina par nacionalas valsts esamibu stav prieksa jau pec daziem menesiem, kad kritis valdiba sakara ar ZZS/SX partijas manipulacijam VP kanditaturas lieta …

  … Lidz sim Raivis ir diplomatiski darbojies, kaut preteji pienemtiem NA principiem !!! JO BEZ KADAS IZVELES, SX PRTIJA BIJA JAATSTAJ OPOZICIJA …(sk. Zulis, Kate parmetumus Raivim …)

  … Tas notika ARKARTEJOS apstaklos, kad latviesu vel naivais elektorats nebija pietiekami izglitots un zinoss, ne NA nacionalas programmas saturam, ne NA oponejoso partiju pielietotajai metodologijai, kas ar meliem un pozitivizma propogandu VEL SPEJA paturet varu savas rokas …

  … Bet ir pienacis laiks, kad NA elektorats ir nobriedis, un turpinas palielinaties, kaut lenam un vel atbalstidams V politikas realitates del … bet gaidot bridi kad ir jataisa pedejais izraviens uz lielakas latviesu partijas vietu … un tas ir jau klatu SODIEN !

  … Sodienas VP kandidata perioda, kad SX, ZZS, NSL un citu politisko virknejumu ‘patrioti’ shemo valsts attistibas virziena izmainu, ir pienacis laiks NA lempt patavigi un Raivim pieradit sevi vel augstaka diplomata un valstsvira pakape … un ar NA atbalstu rikoties attiecigi latviesu autohtonas pamattautas varda, ka lielakai un lojalakai latviesu elektorata dalas parstavei !!!

 6. Prezidentam ar Saeimas ugunskristībām gan nevajadzētu būt nekāda sakara. Tur pārsvarā jau cilvēki ir sasmērējušies ar ziedojumiem un balsu pirkšanu. Ja Saeimā būtu kāds godīgs un atbildīgs deputāts, tad nepieļautu bankas Citadele uzdāvināšanu ASV miljardieriem un būtu pieprasījis apturēt šo kauna traipu pret savu tautu. Saeimā tādu cilvēku nav tur ir vāji un viduvēji cilvēki, kas nav spējīgi iestāties par savas valsts interesēm……

 7. Kaķa lāsti debesīs nekāpj!rejiet vien,rejiet.Dzintars labi runā.

 8. Raivi, turies!
  Latviešiem vajadzīgs līderis.

 9. Patīk NA attieksme “kaķa lāsti debesīs nekāpj”.
  Jāstrādā nevis jātērē laiks un enerģija rejoties ar oponentiem un nelabvēļiem. Ikvienam ir tiesības noriet otru, bet ja sāk riet pretī, tad troksnis vien sanāk, bet jēgas nekādas.
  Suņi rej, bet karavāna iet tālāk…
  Turaties, lai jums veicas!

 10. Skumji ir lasīt interviju ar šo nacionālista lomu tēlojošo ākstu, kurš raksta sākumā nodēvēts par “nacionāli noskaņotu cilvēku.
  Viena vienīga laipošana, kompromisu un attaisnojumu meklēšana. Iespļauj sejā viņu partijas sludinātajiem principiem bet šie tik apslaukās un “strādā tālāk”. Un viņus nemaz neuztrauc tas, ka šī “strādāšana” nu jau vairs nenotiek viņu sludināto ideālu labā, bet gan tieši pretēji šiem ideāliem. Patriec no amata ministru, viņu partijas biedru par to, ka viņš uzdrošinājies nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa 16. martā – šie tik “strādā tālāk”. Rinkevičs ( un arī “Vienotība”) viņiem uzšpļauj – šie tik “strādā tālāk”. Koalīcija , lūk esot jāsaglabā, jo citādi tas brrrriesmīgais SC tad varēšot tikt tajā koalīcijā iekšā. Tātad, lai SC netiktu koalīcijā, labāk uzšpļaut visiem pašu sludinātajiem ideāliem? Kaut gan, kādi tur ideāli šiem aktieriem, kuri spēlē viņiem ierādīto lomu! Vai tad nacionālists varētu pateikt ka nesaprašanās ap čekas maisu izpēti uzšvirkstējušas “sadzīviskas nesastrādāšanās dēļ, sīku iemeslu dēļ, kā LATVIEŠIEM MĒDZ GADĪTIES. ” Tātad “nacionālists”pats noniecina savu tautu, pievienojot savu balsi kremļa troļļu korim, kuri pilnu internetu piebļāvuši ar to, cik latvieši ir kašķīgi, dumji, debili u.t.t., vienlaikus čekas maisu satura slēpšanu un izpētes kavēšanu visu šo gadu garumā attaisnojot ar sadzīvisku nesastrādāšanos un kašķīgumu.
  Smieklīga ir šī aktiera lepnā poza, kad viņš runā par savas partijas atklāto prezidenta kandidātu E. Levita kungu. Es neko sliktu nezinu pateikt par E. Levitu un pieņemu, ka viņš tiešām ir cilvēks ar nacionālu pārliecību, taču tādā gadījumā viņš pārkrāsotā padomju režīma varas apstākļos NEKAD nekļūs par prezidentu. Un šī kandidāta izvirzīšana no nacionālistu lomu spēlējošo aktieru pulciņa puses ir jau APZINĀTI iepriekš neveiksmei nolemts pasākums. Tāpat kā tie viņu priekšvēlēšanu kampaņai sastādītie Latvijas ekonomikas glābšanas plāni, ar kuriem viņi centās zvejot sev vēlētāju balsis.

  • No kurienes Tevī tāds naids un ļaunums ? Tu visur redzi to , ko gribi redzēt , nevis to , kas patiesībā ir . Būtībā Tava nostāja bruģē ceļu uz SC nonākšanu valdībā , ar visām no tā izrietošajām sekām . Tu vairākas reizes par ākstiem un teātra aktieriem nosauc cilvēkus , kuri savu dzīvi velta nacionālas domas uzturēšanai latviešu tautā , kuri ir vienīgie Saeimā , kas aizstāv latviskas Latvijas ideju . Gribot vai negribot , Tu ar savu komentāru esi nostājies vienotā ierindā ar kremliskajiem troļļiem .

 11. demonstrē savu nacistisko ārieša domāšanu visā krāšņumā

  • redzēsi 9maijā savejos kom,naš, faš,putinskih gerojev

   • ko nu lamājie s āriet? Atbildēt

    esmu īstāks latvietis par tevi, tik tu uzreiz pieņem ka visi kas tev nepatīk ir cittautieši. nav jus nacistu nemaz tik daudz pāris procentu, . visi pārejie ko valsts nodevēji? parasti nodevēji ir mazākums nevis vairākums

  • Mēs gribam savu impēriju atpakaļ ! Mums trūkst Lebensraum mūsu Maķuškā.

Draugiem Facebook Twitter Google+