Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Mēdz saplīst arī paši no sevis – pieaug mobilo ierīču ekrānu apdrošināšana0

Publicitātes foto

Dažādos starpgadījumos visbiežāk tiek bojāti mobilo ierīču ekrāni, ņemot vērā, ka tā ir pati trauslākā ierīču korpusa daļa.

Lai izvairītos no negaidītiem un lieliem izdevumiem, ko rada ierīces ekrāna remontdarbi, lietotāji aizvien biežāk izmanto ekrāna apdrošināšanu – šogad, salīdzinot ar identisku laika periodu pērn, pieprasījums pēc šī pakalpojuma palielinājies par 35%, liecina mobilo sakaru operatora “Bite” dati.

Kopumā šogad “Bites” klientu viedtālruņu un planšetdatoru ekrānu remontdarbi izmaksājuši vairāk nekā pusmiljonu eiro.

Palielinoties video satura patēriņam mobilajās ierīcēs, mūsdienās ekrāns ir kļuvis par nozīmīgāko to korpusa daļu.

Arī ražotāji, ik gadu prezentējot jaunus mobilo ierīču modeļus, aizvien tiecas palielināt to ekrāna izmērus.

Tomēr, lai arī mobilo ierīču ekrāni tiek izgatavoti no rūdīta, stiprināta stikla un tirgū ir pieejami dažādi to aizsargaksesuāri, piemēram, maciņi un vāciņi, aizsargstikliņi u.tml., ražotāji aizvien nespēj minimizēt to saplēšanas risku līdz nullei.

“Bites” dati liecina, ka mobilo ierīču ekrānu remontdarbu izmaksas ir ievērojamas, turklāt katru gadu tās palielinās.

Līdz ar tehnoloģiju attīstību, kā arī atkarībā no mobilās ierīces zīmola un modeļa, viena viedtālruņa vai planšetdatora ekrāna remontdarbu vidējās izmaksas pērn bija aptuveni 120 eiro, savukārt šogad tās sasniegušas aptuveni 165 eiro.

“Bites” pārstāve Diāna Šmite skaidro – tā kā mobilās ierīces ir mūsu ikdienas sabiedrotie, risks sabojāt viedtālruņa vai planšetdatora ekrānu ir ļoti augsts.

Ja nokrītot mobilajai ierīcei saplīst tās ekrāns, remonts ir dārgs, kas bieži vien nozīmē neparedzētas izmaksas.

Tāpēc arvien vairāk lietotāju izvēlas vienu no “Bites” gudrajiem risinājumiem – ekrāna apdrošināšanu, kas ļauj izvairīties no finansiāliem zaudējumiem.

“Kopumā šobrīd 82% uzņēmuma klientu ir apdrošinājuši sava viedtālruņa ekrāna, bet teju katrs trešais – arī planšetdatora ekrānu,” atklāj D. Šmite.

Viņa norāda, ka, lai arī interneta vidē pieejami dažādi pētījumi un eksperimenti par to, uz kādām virsmām nokrītot ierīces ekrāns tiek saplēsts visbiežāk, vienprātības šajā jautājumā nav un pieredzes ir dažādas.

Piemēram, “Bites” klienti iesniedz apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus gan par ierīcēm, kuru ekrāns saplīsis, tās netīšām nometot uz flīzētas grīdas, gan par tām, kuru ekrāns saplīsis, piezemējoties uz stāvvietas asfalta vai ielas bruģa seguma.

Arī situācijas, kurās notiek negadījums, ir ļoti atšķirīgas.

Piemēram, “Bitē” visbiežāk tiek saņemti apdrošināšanas atlīdzību pieteikumi par negadījumiem, kuros ierīces ekrāns ir saskrāpēts vai saplīsis trieciena rezultātā, jo tā, piemēram, netīšām izslīdējusi no rokām, liekot somā vai kabatā, vai nokritusi no braucošas automašīnas jumta, kur to aizmirsis īpašnieks.

Mazāk izplatīti ir gadījumi, kad ierīces ekrāns saplīst šķietami pats no sevis, piemēram, temperatūras svārstību rezultātā.

Ražotāji jautājumu par ierīču izturību uztver ļoti nopietni, tāpēc nemitīgi strādā pie tā, lai uzlabotu gan to ekrānu, gan mitrumizturību u.tml., norāda D. Šmite.

Turklāt runa vairs nav tikai par triecienizturīgākiem materiāliem ekrānu ražošanā.
Saistītie raksti

Šis gads starptautiskajā tehnoloģiju izstādē “Mobile World Congress 2019” parādīja, ka tirgū, visticamāk, pakāpeniski ienāks jauna inovācija – ierīces ar salokāmiem ekrāniem.

“Iespējams, nākotnē šis risinājums ļaus vēl vairāk izvairīties no ierīču ekrānu bojāšanas,” secina D. Šmite.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Ekspluatācijā nodota pirmā projekta “IRIS Shampeteris Apartments” dzīvojamā māja
17 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Swedbank” paziņo par jaunu maksājumu iespēju ieviešanu
18 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Piecstāvu dzīvojamās mājas projekts Purvciemā ieiet finiša taisnē
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
“Dodiet zāles, kas “nededzina” acis!”. Liegs receptē rakstīt konkrēta ražotāja zāļu nosaukumu
54 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministra pirmie komentāri par Kuldīgas prokurora auto dedzināšanu
46 minūtes
LE
LETA
Dabā
Trešdien augs jauni lietus mākoņi
48 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Meiteni iespiež starp automašīnām 1
10 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Latvijas problēma nav prezidenta un viņa kundzes garderobe un inaugurācijas ceremonija! Galvenā problēma esam mēs, kad…
1 stunda