×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. jūnijs, 2014
Drukāt

Mēģina destabilizēt Bulgārijas banku sektoru

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Bulgārijas tiesībsargājošo iestāžu darbinieki aizturējuši divus vīriešus, turot viņus aizdomās par līdzdalību mēģinājumos destabilizēt valsts finanšu sistēmu. Abi vīrieši izplatīja maldīgu informāciju par Bulgārijas komercbanku finanšu stāvokli, liekot cilvēkiem no saviem kontiem izņemt naudu, informē ziņu aģentūra “Reuters”.

Bulgārijas Iekšlietu ministrija paziņojusi, ka šonedēļ noziedznieki komercbanku klientiem izsūtīja maldīgu informāciju par banku it kā slikto finanšu stāvokli, mudinot viņus nekavējoties izņemt savus iekrājumus. Vairāki banku klienti paklausījuši mobilā telefonā īsziņās vai interneta vietnēs saņemtajiem brīdinājumiem un izņēmuši savu naudu. Piektdien Bulgārijas policija sāka šīs lietas kriminālizmeklēšanu.

Šonedēļ Bulgārijas valdība pārņēma valsts ceturto lielāko banku “Corpbank”, jo tās klienti, saņēmuši, iespējams, maldīgas ziņas par bankas it kā pretlikumīgajām darbībām, masveidā izņēma savus iekrājumus no finanšu iestādes. Pēdējo dienu laikā lielas naudas summas aizplūdušas arī no Bulgārijas trešās lielākās bankas “First Investment Bank”.

Šie notikumi likuši Bulgārijas Centrālajai bankai brīdināt, ka, iespējams, valstī uzdarbojas organizēts noziedznieku grupējums, kura mērķis ir, izplatot maldīgu informāciju par banku darbību, destabilizēt valsts finanšu sektoru. Bulgārijas Centrālā banka paziņojusi, ka “izmantos visus vajadzīgos instrumentus iedzīvotāju iekrājumu aizsargāšanai”. Tā arī aicinājusi bulgārus neļauties manipulācijām un neizplatīt informāciju, kas sabiedrībā varētu raisīt paniku. “Mēs aicinām politiķus un pilsoņus skaidri un saprātīgi izvērtēt katru vārdu, ko viņi lieto, runājot par bankām. Visu Bulgārijas pilsoņu labā mums šobrīd jābūt solidāriem un vienotiem,” teikts bankas izplatītajā paziņojumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+